Genel

Maden Suyu İle Organik Su Arasındaki Fark

Bu yazımızda insanlar ve diğer canlılar için son derece önemli olan suyun çeşitlerinden olan maden suyu ile organik su arasındaki farklardan bir de su arıtma makinesi kullanımının sulara etkisinden bahsedeceğiz. Öncelikle kısaca organik su hakkında bazı bilgiler verelim.

Organik Su ve Su Arıtma Makinesi

Son zamanlarda insanların bilinçlenmesiyle organik hayata duyulan ilgi dikkat çekici bir şekilde artmaktadır. Özellikle Avrupa ülkelerinde organik yaşam ürünlerine olan ilgi daha da hızlı bir şekilde yükselmektedir. Dolayısıyla insan için en temel besinlerden birisi olan suyun da organik su olarak tüketilmesi insanlar tarafından arzulanmaya başlamış durumda. Peki organik su nasıl temin edilir? Organik su temin etmek için en ekonomik yollardan birisi su arıtma makinesi kullanmaktır. Zararlı olan musluk suyu gibi arıtılmamış sular su arıtma cihazları kullanılarak arıtılıp temiz hale getirilir. İçerisindeki bazı organik filtreler ile de mineral açısından zenginleştirilen su insan vücudu için uygun pH değerlerine getirilir.

Mineralli Maden Suyu

Maden suyu kısa bir tanımla, jeolojik ve fiziksel olarak korunan yeraltı sularından kuyu açılmasıyla ya da kaynaktan doğrudan doldurularak elde edilen, çözünmüş katı madde içeriği toplamda 250 ppm'den daha fazla olan sulara denir. Maden suları çözünen mineral tuzları, elementler ve gaz içerirler. Mineralli suları diğer sulardan ayıran özelliklerden birisi ise kaynağından elde edildiği anda özel miktarda mineral içermesidir. Maden suyu doğal ve organiktir. Bu yüzden insan vücudu için oldukça faydalıdır. Fakat günümüzde bu tür mineral açısından zengin suların temini kolay olmamaktadır. Marketler ve benzeri yerlerde maden suyu ismi altında satılan sular acaba ne kadar güvenli olabilir ki? Bu tür suların geçtiği bir çok aşama vardır. Hatta meyveli maden suyu adı altında satılan içecekler sağlıklı olmak bir yana kullanılan yapay katkılardan dolayı insan sağlığı için oldukça tehlikelidir. Yine kaliteli ve mineral açısından zengin bir su içimi için tercih edilen en güvenli yollardan birisi evimizde gözümüzün önünde kendimizin gerçekleştirdiği arıtmadır. Su arıtma makinesi kullanarak doğal mineralli su temini mümkündür. Bunun için yine doğal mineral filtreleri kullanılarak üretilen su arıtma cihazları tercih edilmelidir. Türkiye'de ilk bu teknolojiyi kullanan firmalardan birisi olan Royal Green bu alanda popüler isimlerden birisidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı