Genel

İnsan Bünyesine Yararı Olan Mineraller Ve Su

Su sağlıklı yaşamamız için hayati öneme sahip besinlerden birisidir. Hiçbir şey yemeden sadece su içerek haftalarca yaşayabiliriz. Fakat su içmeden yaşamaya bir kaç günden fazla dayanamayız. İşte su hayatımızın sağlıklı olarak devam etmesi için bu kadar öneme sahiptir. Tabi bunun yanında içtiğimiz suyun kalitesi ve içerisindeki mineraller de bizim için son derece önemlidir. Mineralli su arıtma cihazı kullanılarak içilen su ve musluktan geldiği gibi arıtılmadan içilen su arasında dağlar kadar fark vardır. Birisi vücut için son derece önemli olan mineralleri vücuda kazandırırarak sağlıklı bir yaşam kalitesi sunuyorken diğeri ise sağlıklı olmak bir yana sağlığımızı tehdit edici bir çok unsur içeriyor.

Minerali Olmayan Su

Günümüzde bir şekilde bir çok ambalajlı su firmalarının dolum tesislerinde üretim koşullarının uygun olmadığından dolayı kapandığını duyabiliyoruz. Bununla birlikte bir çok uzman tarafından da damacana şişelerdeki suların sağlıklı olmayacağını da söylüyor. Bunların yanı sıra bu tür suların analiz değerlerine baktığımızda mineral açısından fakir ve pH değerinin asidik olduğunu olduğunu görüyoruz. Türkiye'de en çok tercih edilen damacana sular, pH değerleri düşük ve mineral içeriği bakımından fakir sulardır. Mineralli su arıtma cihazı kullanılarak pH değeri uygun sular tüketilebilir.

Su Kalitesi Sadece Su Tadıyla Mı Ölçülür?

İçme sularının kalitesi sadece su tadıyla ölçülemez. Bir çok farklı yöntemlerle ve tadlandırıcılar kullanılarak su tadı değiştirilebilir. Bu yüzden içtiğimiz suyun tadının yanında içeriğine yani taşıdığı kimyasallara da bakmamız gerekir. İçme sularında faydalı minerallerin ve zararlı kimyasalların olup olmaması bizler için hayati önem taşımaktadır. Suyun kalitesini pH değeri, içerdiği mineraller ve temiz olması gibi niteliklerle değerlendirebiliriz.

Doğal Mineralli Su

Mineralli su arıtma cihazı kullanılarak, musluk suyu gibi kirli suların arıtılıp ve doğal mineral eklenip sağlıklı su içme imkanı vardır. Bu şekilde su uygun pH değerlerine ulaşır ve içilebilir bir hale gelir. Doğrudan arıtılmamış bir şekilde musluk suyu içmek veya güvenilir olmayan damacanalardan su içmek ise sağlığımız için tehlikeli olabilmektedir. Royal Green firması bu konuda bir çok uluslararası kuruluştan onay almış ve Türkiye'de de satış yapan tercih edilen üreticilerden birisidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı