Genel

Tükettiğimiz Suları Besleyici Olabilmesi İçin Hangi Mineraller İçinde Olmalı

4- Tükettiğimiz Suları Besleyici Olabilmesi İçin Hangi Mineraller İçinde Olmalı (su arıtma sistemi)

Vücudumuzun sağlığı için son derece önemli olan suyun kaliteli olması da son derece dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Doğal olarak temiz kaynaktan çıkan sular bile evlerimize gelene kadar bir çok aşamadan geçerek kirlenmekte veya yanlış yöntemlerle arıtılmasından dolayı mineral açısından fakir hale gelmektedir. Bu yüzden musluklardan gelen kireçli ve kirli su tüketiminden kaçınmamız gerektiği gibi su arıtma sistemi kullanırken de uygun bir şekilde tercih yapmamız gerekir. Sudaki minerallerin vücudumuza bir çok etkisi vardır bu yazımızda bunlardan bazısı hakkında biraz bahsedeceğiz.

Kalp Sağlığı İçin Kalsiyum Minerali

Su arıtma sistemi kullanarak da elde edilebilecek olan doğal mineralli su içerisinde de bulunan kalsiyum, kemik sağlığı için son derece önemli olduğu gibi kalp sağlığında da bir çok göreve sahiptir. Kalsiyum, kanın pıhtılaşmasında büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca kalsiyum minerali diş sağlığımız için de son derece önemlidir.

Magnezyum Mineralinin Vücuda Etkisi

Uygun pH değerine sahip yüksek doğal mineralli sularda bulunan magnezyum minerali kemik ve kalp-damar sağlığı için önemli olduğu gibi enerji üretiminde de etkilidir. Yeterli kalsiyum ve magnezyum alınması özellikle küçük yaştaki çocuklarda kemik ve kas gelişiminde son derece önemlidir. Ayrıca yetişkin kadınların da menopoz sonrası osteoporoz korunmasında da yeterli miktarda kalisyuma ihtiyacı vardır.

Dişlerimiz İçin Zengin Mineralli Su

Doğal mineralli su elde etmenin yöntemlerinden birisi de su arıtma sistemi kullanmaktır. Uygun ve kaliteli bir su arıtma sistemi ile doğal mineralli su elde etmek mümkün ve mantıklıdır. Gayet ekonomik ve güvenilir bir şekilde su temini yapmak hayatımızı bir çok yönden etkileyecektir. Minerallerin dolayısıyla içtiğimiz suyun pH değerinin vücudumuzda oldukça etkin bir rolü vardır. Bağışıklık sisteminin bazı fonksiyonlarında görev yapan bazı mineraller pH değeri yüksek sularda bulunmaktadır. Özellikle diş çürüklerinin engellenmesinde büyük bir rol oynayan florür minerali de uygun pH değerine sahip sularda çokça gürlen minerallerdendir. Royal Green firması Yeşil Teknoloji üretimiyle doğal mineralli su temini sağlayabilen su arıtma cihazı üretici firmaları arasında en çok tercih edilenlerden birisidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı