Genel

Musluk Sularının içinde Bulunan Yabancı Ve Zararlı Maddeler Ve Çözüm RoyalGreen

Musluk Sularının içinde Bulunan Yabancı Ve Zararlı Maddeler Ve Çözüm RoyalGreen

Musluk suyunda yüksek derecede KLOR maddesi bulunuyor. Bu klor suya kötü tat ve koku vermekte, birde sudaki maddelerle reaksiyona girdiğinde kanser yapma olasılığını arttıran çeşitli bileşenler oluşturmaktadır. Musluk suyunu içmeseniz bile çay, yemek, kahve,  yapımında kullanıldığında da bileşenler vücuda rahatlıkla girebilir. Bu nedenle su arıtma konusunda daha fazla bilgiye sahip olmanız sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Musluk suyu da pek çok zararlı madde bulunabilir. Bunlar Arsenik Nitrat Kurşun gibi maddelerdir. Bu maddeler pek çok ölümcül hastalığa başta kanser olmak üzere yol açabilir. Binaların eski olan tesisatlarında oluşan zararlı maddeler suyun içine girebilecek çeşitli kanserojen maddeler oluşturabilmektedir. Bazı büyük şehir belediyeleri dahi yaptıkları bazı açıklamalarda bu durum karşısında çaresiz olduklarını göz önüne koymuşlardır. Binaların su tesisatları eski olduğu gibi ayrıca yapımında kurşun gibi sağlığa zarar veren malzemeden kullanılmış ise suya kirletici unsurlar karışmaktadır. Musluk suları şebeke dağıtım borularında olan çatlak veya kırık gibi sorunlar içerisinde çeşitli sularla şebeke suları karışmaktadır. Musluk suyuna karışması durumunda eğer su arıtma cihazı kullanılmıyorsa daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

Arsenik nedir?

Periyodik cetvelde yer alan VA gurubunda olan yârı metalden oluşan bir elementtir. Arsenik tüm evrende var olan bir madde olduğu gibi oldukça tehlikeli olduğu durumlarda vardır. Dünyadaki arsenik maddesinin büyük bir kısımı bakır ve kurşun metallerinde bulunur. Dünyamızda çok fazla bulanan bu maddenin insanın üzerinde çok fazla etkisi bulunmaktadır.

Çözümü ise Çok basit

Musluk sularında bulunan zararlı maddelerin çözümü ise düşündüğünüz kadar zor değil. Royalgreen  su arıtma cihazları ile suyun içerisinde bulunan zararlı maddeleri temizleyebilirsiniz ve suyu öz haline getirebilirsiniz. Ve temiz bir şekilde tüketebilirsiniz. Royalgreen ürünleri uygun fiyatlarıyla ve yüksek performansı ile artık sizinle Su arıtma içerisindeki klor arsenik gibi maddeleri temizler ve size öz temiz güzel görünümlü bir su elde etmenizi sağlar Alkalin marka su arıtma cihazları suyu istediğiniz gibi arıtabilir ve kullanabilirsiniz .Royal Green su arıtma cihazı satın almak isterseniz internet sitemizden irtibata geçmeniz yeterlidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı