Genel

İnsan Sağlığı Açısından Günlük Olarak Ne Kadar Ve Nasıl Özelliklere Sahip Su Tüketmelidir?

İnsan Sağlığı Açısından Günlük Olarak Ne Kadar Ve Nasıl Özelliklere Sahip Su Tüketmelidir

Yapılan araştırmalara göre insan vücudunun %60’lık kısmı sudur. Suyun vücudumuz için önemi oldukça büyüktür. Hücrelerin yenilenmesi ve vücudun kan dolaşımını rahat yapabilmesi için gerekli olan su, aynı zamanda metabolizma üzerinde de etkilidir. Sağlıklı yaşayabilmek istiyorsak, günde en az 2 litre su tüketmemiz gerekir. ancak tükettiğimiz suyun kalitesi de oldukça önemlidir. Günlük kullandığımız çeşme suları, sağlıklı değildir. çünkü içerisinde sağlığa zararlı olan çok sayıda bakteri ve mikrop içerir. Bu mikroplar, çeşmelerden geçerken temizlenmez. Çeşme sularını tükettiğimiz zaman bu mikropları ve bakterileri olduğu gibi vücudumuza alırız. Bunun sonucunda, özellikle kış aylarında oldukça fazla hastalanırız. Peki bu durumdan nasıl kurtulabiliriz? Ev tipi su arıtma cihazı, sağlıklı su tüketebilmek için en iyi çözümdür.

Su arıtma cihazları ile hangi özelliklerde su elde ederiz?

Ev tipi su arıtma cihazı, çeşme sularının arıtılmasını sağlar. Bu arıtma işleminde suyun içerisindeki bakteri, mikrop, kum gibi zararlı maddeler ayrıştırılır ve atılır. Ancak normal bir su arıtma cihazında arıtılan suyun kalitesi düşüktür. Çünkü arıtma işlemi sırasında, membran filtreden geçen suyun içindeki yararlı minerallerin bir kısmı da atılır. Bu nedenle kullanmanız gereken su arıtma cihazı, Royal Green markaya sahip olmalıdır. Neden mi? İşte nedenleri…

  • Royal Green markasına sahip olan cihazlar suyu n kaliteli ve lezzetli olmasını sağlar. Çünkü özel teknoloji ile üretilmiştir.
  • Bu cihazlarda bulunan filtreler FDA, NFS ve Water Qulaity onaylarına sahiptir. Yani cihazlarda bulunan filtreler kaliteli ve %100 organiktir.
  • Bu cihazlarda ekstradan alkalin, detox ve mineral filtreleri bulunur. Bu filtreler suyun içerisinde olması gereken minerallerin eklenmesini, suyun alkali olmasını yani ph değerinin 8,5 olmasını ve antioksidan özelliği göstererek vücudunuzdaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
  • İnsanların sağlıklı su tüketebilmesi alkali su ile gerçekleşir. Alkali su, asidik değeri düşük olan su anlamına gelir. Alkali suyun ph değerinin 7’nin üzerinde olması gerekir. Royal Green ev tipi su arıtma cihazı ile değeri 8,5 olan sağlıklı ve organik su elde etmeniz mümkün olur.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı