Genel

Su İçmenin Faydaları Ve Nasıl Sağlıklı Su Tüketebiliriz

Sürekli Su İçmenin Faydaları Ve Nasıl Sağlıklı Su Tüketebiliriz

Sağlıklı ve yetişkin bir erkeğin vücut ağırlığının %60’ını, kadında ise, %50’si sudan oluşmaktadır.  Bu oranlar bebeklerde, %70leri, hatta 80leri bulmaktadır. Öte yandan, insan beyninin de yaklaşık %90-95’i sudan oluşmaktadır. Kısaca; vücuttaki hiçbir organ veya sistem ihtiyacı olan suyu alamadığı sürece görevlerini yerine getiremezler. Hücrelerde meydana gelen bütün hayati metabolik reaksiyonlar, ancak ve ancak yeteri kadar suyun olması halinde gerçekleşebilmektedir. Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak: Vücut sıvısının %1 lik gibi küçücük bir oranda bile azalması sonucu baş ağrıları, halsizlik, dikkati toplamada zorluk çekme vb. sorunlar ortaya çıkar. İşlevselliği bakımından, suyun hayatımızdaki yeri çok ama çok önemlidir. Hayatınızda su arıtma cihazı tavsiye yer edinirse su içerken hiçbir sıkıntı maruz kalmazsınız.

Sağlıklı su içme konusu bir bakıma bir kültür değeri taşır. Bunu, günlük ihtiyacımıza uygun ve düzenli aralıklarla uygun ph aralıklarında su içmek olarak tanımlayabiliriz. Sürekli su içme alışkanlığı, vücudumuzda meydan gelen birçok işlevsel reaksiyon için büyük önem taşır. Mesela, dehidrasyon adı verilen vücut sıvı hacminin azalması, birçok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu durum, deri yoluyla çeşitli toksik maddelerin atılımını bozarak, çeşitli cilt sorunlarına karşı, vücudumuzu dirençsiz hale getirmektedir. Bu gibi birçok sorundan vücudumuzu koruyabilmek için gereken su ihtiyacını almamız çok önemlidir.

Sağlıklı Su Tüketimi ve Su Arıtma Cihazlarının Önemi

Su içinde bulunma ihtimali olan bütün kimyasal bileşimler, topraktan suya geçen tarım ilaçları vb. birçok madde suyun doğal kimyasını bozmakta ve sağlığımızı yüksek oranda tehdit etmektedir. Hal böyle olunca, sağlık su elde edebilmek için en sağlıklı kaynak su arıtma cihazı tavsiye olmaktadır. Bu cihazların sahip olduğu ters ozmoz özelliği sayesinde suyun içerisinde bulunan tüm kimyasal maddeler bir filtre aracılığıyla damıtılır. Ve içmemiz için gerekli olan sağlıklı su elde edilmiş olur. Hem içerik hem de ph bakımından en kararlı suyu elde edebilmek için su arıtma cihazlarını kullanmamız gerekir. Teknolojinin gelişmekte olduğu şu zamanlarda maddi anlamda da bizi zora sokmayan bu cihazlar, hemen hemen her evin vazgeçilmez birer parçası olmaya devam etmektedir. Bir aile için en sağlıklı ve tasarruflu su elde etmenin yolu su arıtma cihazı kullanmaktan geçiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı