Genel

Doğadan Gelen Kaynak Suları Artık Güvenli Değil

Doğadan Gelen Kaynak Suları Artık Güvenli Değil

Evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız çeşme sularının artık güvenilir ve temiz olmadığını biliyoruz. Bu nedenle genellikle hazır suları kullanmayı tercih ederiz. Hazır suların hemen hemen hepsi, doğadan gelen kaynak suyu olduğunu iddia eder. Ancak hazır su markalarının bu suyu şişeleyebilmesi için, kaynak sularının olduğu yerlerde mutlaka bir tesise ihtiyacı vardır. Bu tesisleri kurulurken mutlaka, suların kirlenmesine neden olur. Ayrıca bu tesislerde maalesef ki arıtma sistemleri mevcut değildir. Bu nedenle almış olduğumuz hazır suların ph seviyesi en fazla 5 civarındadır. Oysaki sağlıklı su tüketebilmeniz için ph seviyesinin en az 7’nin üzerinde olması gerekir. Örneğin; Avrupa’daki hazır suların en düşün ph derecesi 8’dir. Bu nedenle hazır su almak yerine çeşme sularını arıtarak kullanmayı tercih edebiliriz. Bunun için özel olarak üretilmiş olan su arıtma cihazları bulunur. Su arıtma cihazı tavsiye isterseniz de en iyi marka Royal Green’dir.

Sular neden kirlenir;

Çevremizdeki, özellikle doğal kaynaklardan gelen sular, insanların etkisiyle kirlenir. Suların eskisi kadar temiz olmadığı acı bir gerçektir. Bunun nedeni insanların kentleşme yarışına girmesi, fabrikaların artması ve atıklarının sulara dökülmesi, insanların doğaya ve çevreye saygı göstermemesi, doğanın aşırı kirlenmesi, ağaçların yok olması, küresel ısınma gibi çok çeşitlidir. Bütün bu nedenler, eskiden buz gibi ve tertemiz içtiğimiz doğal kaynak sularının kirlenmesine neden olmuştur. Bu nedenle su arıtma cihazları üretilmiştir. Royal Green su arıtma cihazı tavsiye edilen en iyi markalardan biridir.

Hazır suların güvenli olmaması sonucunda en iyi alternatif, güvenilir bir su arıtma cihazı temin ederek, günlük kullandığınız suyun kalitesini ve doğallığını yükseltmektir. Böylece sevdiklerinizin sağlığını ve kendinizi güvenceye almış olursunuz. Çünkü vücudumuzun %70’lik kısmı sudan oluşur. Bu da içtiğimiz suyun sağlıksız olması sonucunda, bizim de sağlıksız olabileceğimiz anlamına gelir.

Bebekleriniz ve hastalarınız için su arıtma cihazı tavsiye isterseniz, Royal Green markalı cihazları tercih edebilirsiniz. Çünkü bu cihazlar alkali su üretirken aynı zamanda suya gerekli minerallerin eklenmesini ve suyun detox etkisi yaratmasını sağlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı