Genel

Su Arıtma Cihazlarında Kullanılması Gereken En Önemli Parçalar

Su Arıtma Cihazlarında Kullanılması Gereken En Önemli Parçalar

Ev tipi su arıtma cihazı, çeşmelerinizden akan suyun arıtılmasını ve daha sağlıklı hale gelmesini sağlayan cihazlardır. Bu cihazlar, özel sistemler ile üretilir. Bu cihazların içinde çeşitli filtreler bulunur. Bu filtrelerden aşama aşama geçen su, en doğal haline kavuşur ve kullanılabilecek hale gelir. Doğal olarak su arıtma cihazlarında kullanılması gereken en önemli parçalar filtrelerdir. Filtreleriniz ne kadar kaliteli ise o kadar kaliteli ve temiz su elde edersiniz. Royal Green markasına sahip olan cihazlar, en kaliteli filtreleme sistemine sahiptir. Sahip olduğu filtrelerin tamamı organik olarak üretilmiştir ve NSF tarafından onaylıdır. Ayrıca filtreler şeffaf olan ham maddelerden üretilir. Filtrelerin içerisinde kesinlikle kimyasal madde, aroma ve tatlandırıcı gibi bulunmaz. Bu sayede sağlıklı ve tertemiz su elde edebilirsiniz.

Ev tipi su arıtma cihazı filtreleri nelerdir;

  • Kaba tortu filtresi; Bu filtre, su arıtma işleminin ilk aşamasıdır. Bu filtreye giren su kaba tortu adı verilen kum, çakıl gibi maddelerden ayrışır. Bu filtrelerin kullanım ömrü, suya göre değişiklik gösterir.
  • Aktif karbon filtresi; Bu filtre ile suyun koku, tat ve renk dengesi sağlanır. Suda olaması gereken klor ve diğer kimyasal maddeler bu filtre ile ayrışır.
  • Karbon blok filtresi; Bu filtre de aktif karbon filtresi ile aynı işlevi görür. Aktif karbon filtrenin eksiklerini tamamlar ve suyun renk, koku ve tat dengesini sağlar. Aktif karbondan kalan diğer kimyasal maddeler ve klorlar, bu filtre ile tamamen temizlenir.
  • Membran filtre; Bu filtre ile su yüksek basınca uğrar. Bu filtrenin görevi, suyun içinde bulunan ağır metallerin, kimyasal maddelerin, partiküllerin, tortuların, virüsün, bakterilerin ve kireç gibi maddelerin arıtılmasıdır.
  • Post karbon filtre; Bu filtre ile membran filtreden çıkan ham suyun, içilebilir hale gelmesi ve yumuşatılması sağlanır. Çünkü saf suyu içmek zordur.

Ev tipi su arıtma cihazı için diğer önemli parçalar ise su tankı ve musluklardır. Hem tankın hem de muslukların sağlam, kaliteli ve estetik olması gerekir. Ayrıca su tankının, içinde bulunan suyu yenileme özelliğinin olması, ev tipi su arıtma cihazı için büyük bir artı olacaktır. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı