Genel

Alkali Su İnsan Sağlığına Ve Bünyesine En Uygun Sudur

Alkali Su İnsan Sağlığına Ve Bünyesine En Uygun Sudur

Alkali su, son zamanlarda pek çok araştırmaya konu olmuştur. insan sağlığına en yakın suyun alkali su olduğu bilinmektedir. Alkali, suyun asidik olmayan özelliği anlamına gelir. Pek bu alkali su nedir? Bu sorunun cevabını aşağıdaki şekilde açıklayalım;

Alkali su nedir;

Suyun içerisinde hidrojen ve hidrosit adı verilen iyonlar bulunur. Eğer suyun içerisindeki hidrojen iyonları fazlaysa bu suya asidik su adı verilir. Suyun içindeki hidrosit iyonları fazla ise bu suya da alkali su adı verilir. Alkali su, suyun ph değeri ile de alakalıdır. Örneğin; suyun ph değeri 7’nin altındaysa asidik, 7 seviyesinde ise nötr ve 7 seviyesinin üzerinde ise alkali su adı verilir.

Günümüzde kullandığımız hazır suların en iyilerinin bile ph seviyesi 5’tir. Yurt dışında kullanılan hazır suların ph seviyeleri ise mutlaka 7’nin üzerindedir. Kullandığımız hazır suları sağlıklı olarak biliriz. Ancak sağlıklı değillerdir. Suyun ph seviyesini yükseltmek için ne yapmamız gerekir? bunu yapabilmek için en iyi çözüm su arıtma cihazlardır. Ancak bu cihazların içerisinde mutlaka alkalin filtre bulunması gerekir. Alkalin filtreler, suda olması gereken minerallerin eklenmesini sağlayarak suyun ph değerini yükselten filtrelerdir. Bu teknoloji ne yazık ki her su arıtma cihazında bulunmaz. Royal Green su arıtma cihazları ise, özel olarak alkalin filtre ile donatılmıştır. Alkalin filtre, ters ozmos yöntemi ile çalışabilen su arıtma cihazlarına sonradan eklenebilen bir teknoloji olarak bilinmektedir.

Alkali suyun faydaları nelerdir;

Alkali suyun vücudumuza çok sayıda fayda sağladığı bilinmektedir. Bu faydaları aşağıdaki şekilde açıklamak mümkündür;

  • Alkali su, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücuda giren zararlı etkenlere karşı bağışıklık sisteminizi korur.
  • Bol miktarda antioksidan içerir. Bu sayede vücudunuzdaki asit ve alkali dengesini koruyabilir.
  • Küçük olan yapısı sayesinde, hücrelerin yenilenmesini ve nemlenmesini sağlar.
  • Hücreleri yenileme özelliği sayesinde vücudunuzun genç, dinamik ve diri olmasını sağlar.
  • Vücuda giren serbest radikaller, hastalıklara ve erken yaşlanmaya neden olur. Alkali su, bu serbest radikallerin vücuttan atılmasını sağlar.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı