Genel

Suyun İnsan Vücuduna Faydaları Nelerdir?

Suyun İnsan Vücuduna Faydaları Nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre, insanları hastalanma oranı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden biri de su tüketimidir. Çünkü vücudumuza düzenli olarak almış olduğumuz su, metabolizmamızın düzenli çalışabilmesi için oldukça önemlidir. Vücudun yaklaşık %75’lik kısmı sudan oluşur. Bu nedenle suyun, vücudumuz üzerindeki etkisi oldukça büyüktür. Günlük kullandığımız suların temiz olmaması, vücudumuza zarar vermesine ve hasta olmamıza neden olur. Tükettiğimiz suların hangi özellikleri taşıması gerektiğini anlatmadan önce suyun faydalarına değinelim;

Suyun insan vücuduna sağladığı faydalar nelerdir;

  • Su vitamin ve minerallerin çözünmesini sağlar.
  • Hücrelerin yapılarını güçlendirerek, besinlerin enerjiye çevrilmesine katkıda bulunur.
  • Vücut sıcaklığının ayarlanmasını ve vücuttaki su dengesinin düzenlenmesini sağlar.
  • Vücudun nemlenmesini sağlar. Böylece cildinizi yeniler ve sürekli genç kalmanıza yardımcı olur.
  • Metabolizmanızın düzenli ve dengeli çalışmasına yardımcı olur.
  • Su, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayarak, vücudun serbest radikallerden ve kimyasal maddelerden arınmasına yardımcı olur.
  • Bütün organlarla birlikte özellikle böbreklerin düzenli olarak çalışmasına katkıda bulunur.
  • Nefes alırken kullandığımız oksijenin nemlenmesine ve daha rahat nefes almamıza yardımcı olur.
  • Eklem hareketlerini düzenler ve vücudun dinç kalmasını sağlar.

Peki tükettiğimiz suyun özellikleri nasıl olmalıdır;

Vücudumuz için bu kadar çok yararı olan suyun organik olarak tüketilmesi gerekir. Günlük kullandığımız çeşme suları ve hazır sular maalesef ki organik değildir. Bu özellikte bir suyu elde edebilmek için ise organik su arıtma yapmanız gerekir.

Royal Green cihazları organik su arıtma yapabilen Türkiye’deki en kaliteli cihazlardır. Bu cihazlarda bulunan özel filtreler sayesinde tamamen saf ve doğal su elde edebilirsiniz. Bunun yanında suyun içinde olması gereken mineralleri sağlar ve suyun ph seviyesini 8,5 olarak kullanırsınız. Bunların sonucunda ise yukarıda saymış olduğumuz faydaların hepsine birden erişebilirsiniz.

Organik su artırma ile elde edilen sular, vücudunuz için gerekli faydaların oluşmasını sağlar. Ancak asidik özelliği fazla olan ve temiz olmayan çeşme suları yada hazır sular, yukarıda sayılan faydaların hiçbirini sağlayamaz. Aksine vücudunuza zarar verir. Bu nedenle kullandığınız suların Royal Green cihazları ile arıtılmış olmasına özen göstermeniz gerekir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı