Genel

Aktif Karbon Arıtma Yöntemi Nedir?

Aktif karbon olarak bilinen ve kullanılan arıtma yöntemi Royal Green su arıtma ürünlerinde de kullanılır. Özel olarak yapılan filtreler yardımıyla yapılan bu yöntem ile suyun içinde bulunan koku, tat, renk, yabancı maddeler ve klor tamamen yok edilir. Ayrıca bu işlem sadece fiziksel olarak yapılan bir metot olmadığı gibi suyun özel olarak filtrelenmesine yardımcı olur. aktif karbon su arıtma yöntemi olarak bilinen bu yöntem ile aslında su fiziksel ve kimyasal olarak ayrıştırılır. Ayrıca suyun filtrelenmesi sırasında adsorpsiyon adı verilen bir işlem de aynı anda yapılmış olur.

Aktif Karbon Filtre Malzemesi

Aktif karbon olarak tanımlanan filtreleme sisteminin içinde özel olarak imal edilen kömüre benzeyen ancak yüzey alanı oldukça büyük olan bir madde bulunur. Bu madde sayesinde su buradan geçerken tüm yukarıda yazdığımız suyu etkileyen maddelerden ayrıştırılır. Yüzey alanı olarak da ortalama bir değer verilmek gerekirse 1000 ile 1500 m2/gr olarak betimlenebilir. Özel olarak sadece karbonlama olarak adlandırılan bazı sistemlerde piyasa içinde satılabilir. Bunlarda ana amaç suyun klorunu gidermek olarak bilinir ve kullanılır.

Aktif Karbonda Dikkat Edilmesi Gereken İşlem

Bu tarz bir temizleme yani arındırma işlemi yapıldığında ilgili markayı iyi şekilde öğrenmek ve kalite belgelerinin olup olmadığına bakılması gerekir. Aksi halde tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Yani suyu arındırmak yani sağlıklı hale getirmek yerine bakteri yuvası haline getirebilirsiniz. Bu nedenle bir çok su arıtma cihazlarında bu aktif karbon su arıtma yöntemi kullanılmaz. Özel imalat yaparak üretilmez ise bu filtre tamamen bakterilerin üremesi için uygun bir ortam haline gelir.

Suyun içinde biriken bakteriler suyun içinde doğal olarak bulunan organik maddelerden beslenerek daha hızlı ürer ve suyun içindeki yoğunluğu artar. Bu nedenle bu durumu bilen ve sorun yaşanmamasını sağlamak amacıyla kesin çözüm kullanan  Royal Green markasının tüm ürünlerinde aktif karbon öncesi ve sonrasında özel filtrelemeler kullanılır. Bu sayede suyunuzun içindeki tüm zararlı maddeler temizlendiği gibi bunun yanında bakterilerin buradan çıkması da engellenir.

Sizde sağlıklı su tüketmek istiyorsanız aktif karbon su arıtma yöntemi olan Royal Green ürünlerinden kullanın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı