Genel

Reverse Osmosis ve Membran Filtre Teknolojisi

Biyolojik olarak arıtma sistemleri kullanılmaya başlandıktan sonra insanlar daha sağlıklı olan suyu daha uygun ve ekonomik tüketme fırsatı buldular. Royal green cihazlarında da aynı teknoloji kullanılmakta olup istediğiniz her an merak ettiğiniz soruları sorarak öğrenebileceğinizi size söylememiz gerekir. Bu konuda uzman ekiplerimiz sizin için telefonlara bakarak sizi bilgilendirebilir. Aşağıda reverse osmosis sistemi ve özellikleri hakkında genel bilgilendirmeler yapılmıştır.

Ters Ozmos Sistemi Hakkında Bilgiler

Genel bir tabirle ters osmoz sisteminin farklı yoğunluklara sahip ortamlarda bulunan suyun fiziksel ve biyolojik olarak doğal bir şekle ayrışması işlemidir denilebilir. Ortam yoğunluğu tamamen eşit olana kadar bu işlem devam eder ve suyun içinde bulunan zararlı maddeler bir tarafa zararlı olmayan maddeler diğer tarafa ayrıştırılır. Çalışma prensibinde ortada bulunan zar şeklindeki kısım filtreleme yapar. Bu işlemin tam olarak yapılabilmesi için Membran filtreleme sistemi adı altında oluşturulan bir teknoloji kullanılır. Bu teknolojinin diğer bir ismi ise reverse osmosis sistemi  olarak bilinir. Oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ayrıştırma ve temizleme işlemi yapabilmesi için aslında bir ihtiyaç doğrultusunda bulunmuş bir teknolojiye dayanır. Nasa tarafından yapılan bu teknoloji ilk olarak astronotların temiz su ihtiyacını karşılamak için kapsüllere monte edilmiş bir sistemdi. Daha sonra az yer kaplaması ve oldukça ekonomik olmasından kaynaklı olarak su arıtma cihazlarına da monte edilmiş bir sistem olarak günümüze kadar gelmiştir.

Membran Filtreleme Nedir?

Mikron seviyesinden daha düşük bir filtre gözeneğine sahip olan membran filtre sistemleri özel üretilmiş teknoloji harikası bir yapıya sahiptir. Özel olan bu çarşafların belirli bir katta boru etrafına sarılması sonucu filtrelerin ana bölümü oluşur. Tek girişi olan bu yapının 2 farklı çıkışı vardır. Bu çıkışların da kirli ve temiz su olarak ayrıldığı bölümleri birbiri ile karışmadığı için kolaylıkla zaman almadan temiz suyunuz hazır hale gelir.

Türkiye pazarında satılan bir çok merdiven alı su arıtma cihazları firmaları bu filtrenin içinde bulunan özel çarşaf adı verilen  bu süzgeci daha az bir katlama ile meydana getirdikleri için hiçbir zaman tam olarak istenen verim alınmaz ve suyunuz tam olarak süzülmez. Royal green markası adı altında satılan tüm reverse osmosis sistemi  yapıları tamamen kalitesine ve standardına uygun filtrelerdir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı