Genel

Alkali Su Ve Çeşme Suyu Arasındaki Büyük Fark

Türkiye’de şebeke suyu kullanımına yönelik yapılan araştırmalar çeşme suyunun insan sağlığı için oldukça zararlı olduğu yönünde sonuçlar veriyor. Bu noktada sağlıklı su tüketiminin en pratik yolu su arıtma cihazı kullanımı. Arıtarak elde edilecek olan alkali su ve çeşme suyu arasında mineral, Ph ve içerik farklılıkları ciddi boyutlara ulaşıyor. Alkalin su arıtma cihazı ile sularınız kireçten ve pastan arınarak yüksek Ph değerli sağlıklı sulara dönüşür.

ALKALİN SUDA PH DEĞERİ

Şebeke sularında eskimeye ve zamanla oluşan paslanmaya bağlı kirlilik ciddi boyutlara ulaştı. Eski şebekelerde suyun standart arıtmadan evlere gelene kadarki sürecinde, mineral değerlerini kaybederek paslı ve kirli suya dönüşmesi kaçınılmaz bir hal aldı. Evlerde içme suyu olarak kullanılan çeşme suyunun zararları hayati boyutlara ulaşırken çözümü ise çok basit. Alkalin su arıtma cihazı ile çeşme suları zararlı minerallerden tamamen arınır ve kireçle gelen sağlık tehlikesi ortadan kalkar. Tehdit içerek pis ve sağlıksız su yerine yüksek Ph değerine sahip alkalin su tüketimi için yapılması gereken su arıtım cihazı kullanmak.

Şebeke suyunda bulunan kireç, zamanla demir aktarım borularındaki pasla birleşerek insan sağlığına ciddi zararlar veren bir karışım haline geliyor. Çoğu zaman gözle dahi fark edilen pas ve kir, mikrop yuvasına dönüşen çeşme suyunu hamileler ve çocuklar için çok tehlikeli kılıyor. Kısa vadede zararları gözle görünmeyen ancak uzun vadede geri dönüşü olmayan hasarlara yol açan çeşme suyu, ağır metaller içerdiği için alkalin suyla kıyaslanamayacak derecede zararlı mineral içeriyor.

ALKALİN SU İLE ÇEŞME SUYU ARASINDAKİ FARK

Paslı borularda zamanla pas parçacıkları ile birlikte gelen çeşme suyu standart arıtmada düşük kalitede arıtıldıktan sonra evlere servis edildiği için, çeşmeden akan su pas ve demir tozundan arınmamış halde musluklardan akıyor. Özel arıtma işlemi olmadan tüketilen sulardaki kireç ve pas oranını tamamen yok eden alkalin su arıtma işlemi ile içme suyunuzu yüzde yüz doğal yollarla özüne döndürüp sağlıklı hale getirebilirsiniz. Siz de Royal Green su arıtma kalitesini yaşamak için ana sayfada bulunan kampanyalar sekmesine göz atabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı