Genel

USA Malı Filtre ile Uzak Doğu Malı Filtre Karşılaştırması

Uzak doğu filtreler ile USA malı filtreler arasıda netür farklılıklar var aralarıdaki ucurum gibi fiyatlar nelerden kaynaklanmaktadır. Gerçekte uzak doğu malı su arıtma filtreleri arıtım yapıyormu uzak doğu filtrlerini neden 3-6 ayda bir değiştiriyoruz. USA malı filtreler neden 1 Yılda bir değişir. NSf onaylı USA malı filtre ye neden daha fazla para ödemekteyiz. İşte tüm bunların resimli bir şekilde sizlere anlatmaya çalışacağız.

1. Filtre 5 micron yada 1 micron sediment (tortu,spuun,elyaf veya if filtre) filtresini inceleyelim.

USA malı sedient filtre karşılaştırası

yukarıdaki resimde görüldüğü gibi uzak doğudan geln taiwan yada Çin malı filtrenin kalınlığına baktığımızda 5,8 cm görünüyor bazı filtrelerde dahada düşük görünmektedir. bu resimdeki filtre uzak doğu filtrelerinin en kalitelisi olan daha kalitesizini düşünek bile istemezsiniz. malzemenin kalınlığından anlayacağınız gibi çok ince buda filtrenin daha kısa ömürlü olmasını sağlıyor. 2. bir farklılık ise uzak doğu filtrede contalı kapak yok buda suyu filtre edip etmediğini garanti etmiyor demektir. cünkü suyun giriş ve çıkışlarında conta olması gerekli conta yoksa bu filtre suyu filtre edilen tarafa kirli suyu karıştırmakta ve filtre tam anlamıyla göevini yapmamaktadır.

2. Resimdede USA olan filtrenin resmine baktığımızda filtrenin et kalınlığının 7,4 cm olduğunu görüyoruz. buda USA malı filtrenin daha uzun ömürlü olduğunun kanıtıdır. Üstelik alt ve üst taraflarda contalı kapak bulunmaktadır.

USA malı filtre neden kaliteli

Sonuç: Uzak doğu malı filtre üreticileri her türlü malzemeden çaldığı için filtre fiyatı ucuz olarak piyasada gezmektedir. ilk bakışta herşey normal gibi görünüyor değilmi oda filtre buda filtre diyorsunuz ama işin teknik alt yapısına baktığımızda her zamanki gibi uzak doğu ürünlerinde bir şok daha yaşıyoruz.

2. Filtre olan Gac karbon filtreyi inceleyelim sizin için iki farklı ülkeden gelen filtreleri kestim ve içeriğine bakıyoruz. zaten resim herşeyi anlatıyor ve bu resmin altındaki resime gidiyoruz. 2. resime

resim-1

Uzakdoğu ve USA malı gac karbon filtre farkı

resim-2

Uzakdoğu ve USA malı gac karbon filtre farkı-2

Amerikan malı filtrenin kapak kısmını incelediğinizde ve gövde yapısına baktığınızda ne kadar kaliteli hammadde kullanıldığını görüyorsunuz ve USA malı gac karbon filtrenin kapağında 5 cm uzunluğunda 2. sediment filtre sayesinde karbon filtrenin tozları %100 tutulmaktadır. ve Amerikan malı karbon filrenin içinde kullanılan karbon taneciklerinin ne kadar ince taneli olduğu görülmektedir. ince taneli olmasının sebebi suyu daha iyi filtre edebilmesidir. su içerisinden geçerken uzak doğu malı filtrelere göre %50 daha fazla tutuculuğa sahiptir.

uzak doğu malı gac karbon filtre imalatı her zaman ki gibi kalitesiz malzeme kullanıldığı için sağlığınızı riske atmaktadır. şimdi sanırım filtreler arasındaki fiyat farklılıkları biraz daha kafanızda netleşmektedir.

3. Filtre olan CTo karbon filtresini inceleyelim acaba uzak doğu filtre üreticileri nerelerden malzeme çalmış bakalım.

Uzakdoğu ve USA malı CTO karbon farkları

şekilde görüldüğü gibi uzak doğu filtre üreticileri her zamanki gibi filtreyi kopya etmişler ama filtrenin alt ve üst tarafında bulunan süzgeçleri eklemeyi unuttular mı acaba yoksa maliyeti aşağı çekmek için malzemeden mi çaldılar. bu süzgeçler çok önemli bir yeri vardır. cto blok karbon sıkıştırılmış şekildedir ve suyu temas ettiğinde %20 yumuşama yapmaktadır ve zaman zaman bu filtrelerde parçalar kopmakta ve bu parçalar bundan sonraki filtreye giden tarafda tıkanmalara yol açmakta ve kısa sürede membran filtreyi öldürmektedir.

Toplam Sonuç: Amerikan malı filtremizde NSF sertifikası mevcutken uzak doğu filtreler bu sertifika yoktur. nedeni ise uzak doğu filtrelerin NSF testlerinden geçememesidir. ve uzak doğu filtrelerin hiç bir sertifikası yoktur. dileyen bakabilir setifika verilen sitelerden. biim kullandığımız Amerikan malı filtrenin amrkası Pentek'dir dünyanın en kaliteli filtre üretici olup tüm sertifikaları mevcuttur. Nsf.org sitesinden kontrol edebilirsiniz.

FBu 3 filtrenin değişim zamanı nasıl olmalıdır.

USA malı filtreler en az 1 yıl dayanmaktadır ve senede bir değişmesi gereklidir. Uzak doğu filtrelerin filtre ettiği şüpheli olmakla beraber en fazla 6 ay dayanmaktadır. tanesi 10-20 tl para verip uzak doğu filtre almakmı mantıklı yoksa tanesi 30 Tl verip USA malı filtremi almak daha mantıklı seçimi siz değerli ziyaretci okuyucularımıza bırakıyorum ve herkese sağlıklı yaşam diliyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı