Genel

Çeşme Suyu Ve Arıtılmış Suyun Farkları Nelerdir?

ÇEŞME SUYU VE ARITILMIŞ SUYUN FARKLARI NELERDİR?

İnsan sağlığı açısından gün içerisinde yeterli miktarda su içmenin ne derece büyük bir öneme sahip olduğu herkes tarafından bilinmekte ve uzmanlar tarafından da konuyla ilgili olarak sürekli bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır. Yetersiz veya fazla miktarda su içmek insan sağlığına ne derece zararlı ise sağlıksız su içmek de aynı şekilde insan sağlığını riske atmaktadır. Arıtma cihazları sağlıklımı sorularının bu günlerde giderek yaygınlaştığı görülüyor. Yıllardan beri birçok farklı kişi ve kurumlar tarafından yapılan su analizlerinde arıtma cihazlarından elde edilen suların son derece sağlıklı olduğu görülmüştür.

Çeşme Sularına Dikkat

Günümüzde birçok kişi tarafından tüm su ihtiyaçları için çeşme sularının kullanıldığı görülüyor. Her bölge için geçerli olmasa da büyük şehirler başta olmak üzere ülkemizin birçok şehrinde çeşme sularının son derece sağlıksız olduğu görülüyor. Sağlıksız su depolarında tutulan ve eskimiş hatlardan geçen suyun ayrıca yeterince filtrelenemediği tahmin ediliyor. Yapılan analiz sonuçlarından da bu durum çok daha net bir şekilde görülmektedir. Arıtma cihazları sağlıklımı endişelerini gidermek için ise arıtılmış su üzerinde yapılan analizlere göz atılması yeterli olacaktır. İnsan sağlığını tehlikeye atan maddelerin ve materyallerin çeşme sularında yer alabildiği görülürken arıtma sularında ise tüm zararlı maddelerin ortadan kaldırıldığı ve insan sağlığı için son derece faydalı olan minerallerle birlikte oksijen bakımından zengin bir içme suyu elde edilmektedir.

Maddi Açından Ortaya Çıkan Farklar

Arıtma su cihazları sağlıklımı sorularının yanı sıra maddi açıdan da ne gibi getirilerinin ve götürülerinin olacağı da merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Yapılacak olan küçük bir hesaplama neticesinde arıtma cihazlarının aile bütçesi açısından son derece mantıklı bir tercih olacağı görülecektir. Günümüzde sürekli olarak fiyatları yükselen damaca suların aksine arıtma cihazlarının çok daha uygun bir hale geldiği görülmektedir. Ortalama 4 kişilik bir ailenin günlük içme suyu miktarları göz önüne alındığında yaklaşık 1 yıl içerisinde arıtma cihazının amorti edeceğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. 750 TL’den başlayan fiyatlar ve RoyalGreen güvencesiyle cihazlar satışa sunulmaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı