Genel

Su Arıtmada Kullanılan Filtrelerin Özellikleri

Günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olan su evinizde de mutfakların bel kemiğidir. Temiz ve sağlıklı su tüketmek için kullandığınız su arıtma sistemlerinin bel kemiği de filtreler. Görünüm olarak hepsi birbirine benzese de su arıtma filtreleri gözenek boyutu ve sayısı gibi teknik özelliklerle birbirinden ayrılır. Saf su cihazı filtreleri ya da alkali su cihazı filtreleri deformasyon durumunda değiştirilebilir özelliktedir.

Filtrelerde gözenek ölçüleri

Su arıtma cihazlarının işlevlerini tam ve doğru bir şekilde yerine getirebilmeleri için filtreleri büyük önem taşır. Bu filtrelerin cihaza göre farklı çap ve ebatlarda seçenekleri bulunsa da kalite farklılıkları ciddi boyutlara ulaşabilir. İşlevi için gerekli teknik yapıya sahip olan filtreler arıtma cihazının sağlıklı ve verimli çalışmasını sağlayarak kullanım ömrünü de uzatır. Organik filtre seçenekleri ile sağlıklı su arıtımı sunan arıtma sistemlerinde filtrelerin gözenek sayısı önemli bir ölçüt olarak kabul edilir. Gözeneklerin sayısı ve boyutları filtrelerin verimliliklerini arıttığı su miktarını belirleyerek artırır ya da azaltır. Saf su cihazı gibi sistemlerde çok büyük gözenekler arıtma işlemini tam anlamıyla gerçekleştiremeyeceği gibi standardın altındaki filtreler de çok kısa sürede tıkanma yaparak verimli kullanımın önünü kapar.

Filtre kullanım süreleri

Filtrelerin yapısı da teknik özellikleri kadar önemlidir. İçilecek olan temiz suyun arıtılmasında kilit rol oynayan filtrenin organik malzemeden yapılması arıtma cihazının verimliliğini büyük ölçüde artırır. Mineralli filtreler ile arıtılan su faydalı mineraller bakımından zenginleştirilir ve leziz bir için sunar. Saf su cihazı gibi daha hassas arıtım sistemlerinde faydalı ya da zararlı tüm minerallerin arıtılması işlemi güçlü filtreler aracılığı ile gerçekleşir. Bu filtrelerin kullanım sürelerinin uzun olması kullanıcı için ekonomik olsa da standart ömürlerini tamamladıklarında değiştirilmeleri gerekir.

Organik filtre faydaları

Gerekli teknik servis müdahalesi ile kolayca değiştirilebilen filtrelerin kullanım sürelerini aşmak kalitesiz bir arıtım deneyimi yaşamanıza neden olabilir. Organik madde ile üretilen kaliteli filtreler arıtılan suyun tadını ve konforunu büyük ölçüde artırır. Organik filtre ile daha sağlıklı ve lezzetli su tüketmek için filtre seçiminizi özenle yapmanız ve ortalama 8 ila 12 ay arasında değişim ve bakım için servise başvurmanız tavsiye edilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı