Genel

Çeşmeden Akan Sular Zehirlidir

Çeşmeden Akan Sular Zehirlidir

Su arıtma sistemlerinde en çok talep gören filtre modellerinden bahsetmek faydalı olabilir. Bu filtre modellerinden biri de membran yani hiper filtredir. Hiper filtreye ulaşan basınçlı su, gözeneklerin milimetrenin milyonda bir oranından daha ufak olan membrandan geçip molekül seviyesinde filtre edilmektedir. Bu işlem esnasında suyun içinde olabilecek zararlı karışımların ve tüm mikropların tamamı dışarıya atılmaktadır. Suda bulunan TDS yani çözünmüş madde miktarı da yaklaşık %90 oranına indirilerek öz su elde edilmektedir. Garantili su arıtma ürünlerini tercih ederek bu faydalı süreci daha uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. Hepa filtrenin yanı sıra Son Poli Filtre modeli de bu alanda talep gören sistemlerden biridir.

Arıtıcı Sistem Filtreleri

Son Poli Filtre dahilinde suyun kokusu ve tadı son bir defa iyileştirilip ideal bir içme suyu haline getirilmektedir. İçme suyu için geliştirilen arıtma cihazlarında mevcut durumda olan bütün filtreler, belli bir kullanım sürecinden sonra ne yazık ki ömrünü tamamlamaktadır. Bu nedenden dolayı tıkanmasalar dahi periyodik olacak şekilde değişim yapılması gerekmektedir. Garantili su arıtma cihazlarının bu sebeple tercih edilmesi işe yarar olacaktır. İdeal bir şekilde arıtılmış olan suyun niteliklerini ve avantajlarını da öğrenmek gerekir. Öncelikle arıtılmış su, en ideal içme suyu olarak belirtilmektedir. Ayrıca berrak yapıdadır ve içerisinde herhangi bir tortu bırakmayacaktır. Asbest, pas ya da çamur gibi borulardan geçebilen tanecikler olmayacaktır.

Arıtılmış Suyun Faydaları

Kokusuz bir su olmakla beraber klor ya da suya kötü tat ve koku veren kimyasallar da içermemektedir. Son derece sağlıklı olan bu su, herhangi bir şekilde mikro organizma da içermemektedir. Nitrit, arsenik, cıva, kurşun, asbest ya da bunların karışımlarını da bulundurmamaktadır. Garantili su arıtma cihazlarının kullanılması sonucunda ortaya çıkan su kesinlikle kaliteli olacaktır. İçerisinde standartlar daha düşük oranda çözünmüş madde bulunacağından dolayı içmek için uygun kaliteye sahip olacaktır. Ayrıca bu suyun yumuşak içimli olacağını söylemek de faydalıdır. Çok düşük miktarda bulunan magnezyum ve kalsiyum iyonları aracılığıyla en çok talep gören kaynak sularıyla benzerlik taşıyabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı