Genel

Sadece İnsan Sağlığına Uygun PH Değerindeki Suları Tüketin

Sadece İnsan Sağlığına Uygun ph Değerindeki Suları Tüketin

İlk olarak su arıtma cihazlarının sistemi hakkında net ve doğru bilgiler elde etmek gerekir. Reverse Ozmozis yani ters ozmoz yönteminin yer aldığı ilk başta söylenebilir. Bu yöntem, içme suyu elde edebilmek için tercih edilen en yaygın ve en gelişmiş teknoloji olarak ifade edilmektedir. Öncelikle NASA tarafınca uzay kapsüllerinde sınırlı bir alanda atık sulardan içme suyu elde edebilmek için geliştirildiği söylenebilir. Daha sonrasında gelişmiş teknoloji ile beraber evlerde ve iş yerlerinde kullanım sağlanması için yaygın hale getirilmiştir. Ayrıca su arıtıcı cihazları nın katkı maddesine gerek olmayan fiziksel arıtım sağladığı da belirtilebilir.

Su Arıtma Cihazı Detayları

Basınçlı sular, gözenekleri milimetrenin neredeyse milyonda bir oranından daha ufak olan membran filtrelerden geçirerek ayrıştırmaktadır. Membran Filtre Modülünün aynı zamanda bir adet girişi ve bir adet çıkışı bulunmaktadır. Basın. Aracılığıyla membran gözeneklerinden geçen sular arıtılmış olan su çıkış kısmından, geçmeyen karışımlı sular da atık su çıkışından atılmaktadır. Su arıtıcı cihazları dahilinde gerçekleştirilen bu işlem esnasında sularda yer alan çözünmüş maddenin %90 oranından fazlası, zararlı maddeler ve mikroorganizmalardan ibarettir. Tamamı atık suyla dışarıya atılıp sağlıklı bir mineral yapı sayesinde de suyun özü elde edilmektedir. Membran Filtre sistemi, 3 kat kompozit polyamid kumaşlardan meydana gelen ve yarı geçirgen nitelikler içeren bir zardan ibarettir.

Membran Filtre Sistemi Özellikleri

Bilinen en ufak virüs, membran gözeneklerinden 20 kat daha fazla büyük olduğundan dolayı bu filtreden kesinlikle geçemeyecektir. Ters Ozmos teknolojisini içeren her arıtma sisteminin aynı kalite düzeyinde içme suyu üretmesi de mümkün değildir. Sistem dahilinde tercih edilen filtre malzemelerinin arıtılmış suyun kalite düzeyini direkt olarak etkilediğini de unutmamak gerekir. Su arıtıcı cihazları hakkında belirtilen bu bilgileri sizler de göz önüne alarak sistem tercihinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Ev tipi su arıtma ürünlerinin üretim aşamasını bilimsel açıdan gerçekleştiren firmalar, sistem dahilinde genelde belirli filtreleri tercih etmektedir. Bu filtrelerden en çok bilineni ise, mikro filtre olarak ifade edilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı