Genel

Suyun pH Değeri Neden Önemlidir?

Sağlıklı bir yaşam için bol su tüketmenin önemi uzmanlar tarafından da sık sık dile getiriliyor. Vücudun işlevleri için gerekli olan suyun kalitesi de önemli. Suyun kaliteli olması için belirleyici kriterler arasında temizliğinin yanı sıra pH değeri de önem arz ediyor. Peki pH değeri neden bu kadar önemli? Çeşme suyu ile alkali arıtma suyu arasındaki farklar burada ortaya çıkıyor.

ÇEŞME SUYU PH DERECESİ BAKIMINDAN ZARARLI

Suda bulunan bileşenlerle birlikte yapının asidik veya bazik olmasını belirleyen etken pH seviyesidir. İnsan vücudunda kanın ihtiyaç duyduğu pH7.35 ile 7.45 olarak belirlenmiştir. Kan, bu pH seviyesini yakalayabilmek için sağlıklı ve uygun pH derecesinde su tüketilmesine ihtiyaç duyar. Çeşme suyu pH bakımından ölçülemeyen ve garantili sonuç vermeyen bir su olması ile birlikte içeriğindeki ağır metaller nedeniyle sağlıklı su kategorisinde yer almıyor. Arıtma sisteminden geçmiş alkali arıtma suyu ise hem sağlıklı ve taze su tüketme imkanı sunuyor hem de gerekli pH alınımını sağlıyor. Hastalıklardan uzak kalmak ve su içerken aynı zamanda sağlıklı bir vücuda sahip olmak için tüketmeniz gereken su arıtılmış temiz sudur.

KAN İHTİYACI OLAN PH’I SUDAN ALIR

Ülkemizde 4.5 ile 9.5 arasında değişkenlik gösteren pH dereceleri insan sağlığına farklı etkiler sunuyor. 7 olarak kabul edilen orta derecede su nötr sayılıyor ve içeriğinin tamamen eşit olduğu gözleniyor. Sağlıklı bir yaşam için gerekli olan pH ise en az 7.45. Alkali arıtma suyu yüksek pH değeri ve zararlı minerallerden tamamen arınmış içeriği ile organların ve kan akışının düzeninin sağlayan kaliteli suyu evinize getiriyor. Günün her saati taze ve sağlıklı su bulabileceğiniz bu sistem sayesinde vücut kanı ihtiyacı olan pH’ı sudan alabiliyor.

Royal Green ürünleri arasında yer alan alkali arıtma cihazı organların yorulmadan işlevini yerine getirmesini sağlayan pH’ı sunarken aynı zamanda içerdiği bol oksijen ile sağlıklı ve enerjik bir yaşamın kapılarını aralıyor. Kolay kurulumu ve düşük maliyeti sayesinde ömür boyu taze su kullanma imkanı bulacağınız alkali arıtma suyu sizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almanın en etkili yolu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı