Genel

Çeşme Suyunun Sağlığa Zararları Saymakla Bitmiyor

Evlerde farklı kullanım amaçları ile sık sık tüketilen çeşme suyu özellikle mutfak kullanımında ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getiriyor. Çeşme suyunda bulunan kireç başta olmak üzere birçok zararlı mineral uzun vadede kanser ve benzeri sağlık sorunlarına zemin hazırlıyor. Çeşme suyunun tüm zararlı içeriğini temizleyen arıtma sistemi tüm bu sağlık sorunlarını egale ederek kaliteli bir yaşam sunuyor.

OKSİJEN ULAŞMAYAN HÜCRELERDE KANSER TEHLİKESİ

Sanayileşme sonrası bozulan akarsu ve yer altı sularının tek merkezde toplanarak şebekelere dağıtıldığı çeşme suyu sisteminde su evlere gelene kadar birçok kirli ortamdan geçiyor. İçeriğinde bulunan zararlı maddelerden arınamayan su ek olarak pas ve kireç tortuları ile kirlenince ortaya ciddi sağlık sorunları çıkıyor. Böbrek yetmezliği, kan hücrelerinde yenilemenin yetersizliğine bağlı kanser ve daha birçok hastalık çeşidi çeşme suyu ile ortam kazanıyor. Yemeklerde ve günlük kullanımda sık sık başvurulan çeşme suyunu daha sağlıklı hale getirmek ise arıtma sistemi kullanmakla mümkün. Kolay kurulumu ve düşük maliyeti ile çeşme suyunun zararlarını bertaraf eden bu sistem sağlık için oldukça önemli.

Uzun süre düzenli olarak ağır metal ve kireç alan vücutta ilk belirgin rahatsızlık böbrek taşı olarak hayatımıza yansıyor. Kireç birikimine neden olan çeşme suyunu süzemeyen böbrek hem su ihtiyacını karşılayamıyor hem de biriken kum tanecikleri ve kireç nedeniyle kanallarda tıkanıklık yaşıyor. Öte yandan mide asidini tetikleyici asidik yapısı ile karın ağrısına neden olan çeşme suyu uzun vadede ülser gibi mide rahatsızlıklarına davetiye çıkarıyor. Arıtma sistemi çeşme suyunda bulunan kireci tamamen arıttığı için mide ve böbrek rahatsızlıkları riski sıfıra iniyor.

ÇEŞME SUYU MİDE RAHATSIZLIKLARINA SEBEP OLUYOR

Kandaki oksijen miktarını dengeleme noktasında büyük önem taşıyan su ihtiyacı çeşmeden karşılandığında yetersiz oksijen tehlikesi vücudu tehdit altına alıyor. Hücrelere yeteri kadar enerji taşıyamayan kan hücreleri yenileme işlemi de yaşayamadığı için oksijensiz kalan hücrelerde kanser riski diğer hücrelere göre yüzde 80 daha yüksek. Arıtma sistemi aracılığıyla temizlenen suda ise bol oksijen ve faydalı mineral bulunuyor. Sağlıklı bir yaşam için gerekli olan temiz su ihtiyacını bu sistem aracılığı ile giderebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı