Genel

Su Arıtma Cihazı Arızaları ve Püf Noktaları

Şebeke suyundaki ağır mineralleri ve metalleri yüksek performans ile temizleyen su arıtma cihazları zaman zaman gerek düzenli bakım yapılmadığı için gerekse çeşme suyunun asidik özelliği ile küçük arızalar verebilir. Bu arızaları gidermek ya da en yakın servise başvurmak konusunda bu makaleden bilgi edinebilirsiniz. Su arıtma arıza sorularını ve cevaplarını bulabileceğiniz rosuaritma.com bilgi bankası tam size göre.

Tank dolu olmasına rağmen musluktan su gelmiyorsa bakmanız gereken ilk yer su tankının hava deposudur. Havası biten su tankından musluğa su takviyesi yapılamaz. Böyle bir durumda tanka 7 psi değerinde hava basmanız arızayı giderecektir. Ayrıca post karbon filtreler de de zaman zaman tıkanma yaşanabilmektedir. Bunun dışında set üstü musluğunuzun da sağlam olduğundan emin olmanız gerekir. Tüm bu işlemlerini kontrol ettiğiniz halde hala su arıtma arıza sorunuza yanıt bulamadıysanız ve musluğunuzdan su gelmiyorsa en akın servise başvurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kullanıcıların zaman zaman sorduğu bir diğer soru ise ‘su tankı neden geç doluyor?’ Olmuştur. Su tankının geç dolması uzman incelemelerine göre çoğu zaman tesisatın gelen akışında basınç düşüklüğüne bağlı olurken su arıtma cihazınızın pompasız olması da tankın geç dolmasına neden olur. Bu tip bir su arıtma arıza olayında şebekenizin basıncını kontrol ettikten sonra sorun giderilmezse pompalı arıtma cihazı modellerine bakabilir yada cihazınıza pompa ilave edebilirsiniz. Sonradan ekleme yapılabilen pompalardan kullanmak için size en yakın servise başvurmanız gerekmektedir.

‘Arıtılan suyun içinde kireç var’ gibi bir ifade de yanıltıcıdır. Su arıtma sistemine yeni geçen kullanıcılar bu şaşkınlığı sık sık yaşasa da durum göründüğü gibi zararlı değil aksine oldukça faydalıdır. Kireç ya da beyaz parçacık olarak aktarılan tortular arıtılan sudaki oksijen kabarcıklarıdır ve bardağa doldurulduktan kısa bir süre sonra kaybolurlar. Bu gibi durumlarda suyun oksijen bakımından son derece zengin olduğu kanısına rahatlıkla varabilirsiniz. Su arıtma arıza çeşitlerine girmeyen bu durum arıtılmış suyun sağlıklı ve pH bakımından yüksek değerlere sahip olduğunu gösterir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı