Genel

Suyun Canlılar Açısından Önemi

Suyun canlılar açısından önemi

Su yaşamımızı devam ettirmemiz için gerekli olan temel gereksinimlerden bir tanesidir. Boşuna bilim adamları su olmaz ise hayat olmaz dememiştir. Sadece biz insanlar için değil diğer tüm canlılar için suyun varlığı oldukça önem taşımaktadır. Biz insanlardan örnek verecek olursak. Hayatını devam ettirebilmek için su oldukça önemlidir. Bilindiği gibi bir insanın vücudunun %70 civarında suyla kaplıdır. İnsan açlığa kısa süreliğine dayanabilse de susuzluğa imkan yok o kadar dayanamaz. Uzun süre su tüketmemek oldukça tehlikelidir. Bu kadar vakit su tüketilmez ise ölüm ile sonuçlanabilir. Temiz ve kaliteli su tüketmek istiyorsanız su arıtma cihazı kullanmalısınız. Size önereceğimiz marka royal green dir.

Su tüketmek canlıların ölüm tehlikesine yol açabilmektedir. Canlıların yaptıkları tüm fiziksel olayların tepkilerinin hepsini suyun özellikleri ile gerçekleştirmektedir. Bu sebeple biyologlar suya yaşam sıvısı adını vermişlerdir. Su ya küçük miktarda bulunanlarda çıplak göz ile baktığınızda renksiz göreceksiniz. Su tüm canlılar için gerekli vazgeçilmez olarak bilinen tatsız ve kokusuz bir madde olarak bilinir.

Günümüzde bilindik olan su arıtma cihazı oldukça yaygın olarak kullanılmaya başladı.

Hayatını devam ettirme mücadelelerinde su kadar hiç bir şey önem taşımaz. Vücudunuzda % 70 oranında su bulunmaktadır.  Bir insan düzenli bir şekilde düzenli miktarda su almaz ise o insanın hızlı ve dinamik bir yapıda olmasını bekleyemezsiniz. Bir vatandaşın hava şartlarına, doğadaki aktivitelerine  bulunduğu ortam ısısı başlı kalarak en az olarak her gün  2.5 LT su tüketmesi gerekmektedir. Tükettiğimiz suları vücudumuz idrar, dışkı, vücuttan ve akciğerlerden çıkan nem sonucu su tüketilmektedir. Günlük bu miktarda su tüketmeniz gerekmektedir. Yemek yemediğiniz durumlarda dinamik değil de bitkin bir şekle 30 gün yaşamınızı devam ettirebilirsiniz. Ama su tüketmeden bulunduğunuz ortama bağlı olarak 7 gün ile 10 gün dayanma süreciniz vardır. Bu süre tamamlandıktan sonra ölüm kaçınılmaz olacaktır.

Su bulamadığınız zamanlarda alınacak önlemler

  1. Vücudunuzdaki su kaybını önlemek için güneşten uzak durarak derinizin üzerini örtmeniz gerekmektedir.
  2. Alkol ve sigara tüketmekten kaçınmalıyız.
  3. Elinizde bulunan suyu akşam serinliklerinde ya da gece küçük yudumlar ile tüketin.
  4. Günün en sıcak olduğu saatlerde aşırı derecede çalışmayın. Zorunlu iseniz bunu havaş hareketler ile yapın.
  5. Daha temiz ve daha kaliteli su tüketmek istiyorsanız su arıtma cihazı kullanmalısınız.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı