Genel

Suyun İçinde Olması Gereken Yararlı Maddeler

Suyun İçinde Olması Gereken Yararlı Maddeler

Vücudun aktivitelerini yerine getirebilmesi için gerekli olan su, içeriğindeki faydalı minerallerle insana sağlık katar. Kan akışından organların çalışmasına, beyin işlevlerinden sindirim sistemi faaliyetlerine kadar birçok alanda önemli bir yeri olan su için yararlı ve zararlı mineraller söz konusudur. Çeşme suyuyla hastalık dağıtan su, arıtma suyu ile tam bir sağlık deposu olmaktadır.

Sudaki Zararlı Mineraller Temizlenir

Günümüzde şehir hatlarında arıtılarak evlere dağıtılan şebeke suyu yeterli arıtılamadığı için suyun işlevlerini yerine getirmesini imkansız kılıyor. Sağlıklı bir yapıya sahip olmayan suyun insana sağlık katması beklenemediği gibi var olan sağlıklı işlevleri de uzun vadede bozarak hastalıklara davetiye çıkarıyor. Zararlı mineraller ile kalıcı hasarlara yol açan çeşme suyu yerine filtrelerden geçerek tamamen temizlenen arıtma suyu hem daha sağlıklı hem de daha keyifli bir içim sunuyor. Kolay kurulumu ve ömür boyu kullanım imkanı ile sağlığın yanında ekonomik avantajlara da sahip olan bu sistem ile suyun içinde bulunmaması gereken zararlı mineraller temizlenerek faydalı mineraller ekleniyor.

Oksijen Açısından Zengin Su Vücuda Enerji Katar

İnsan sağlığına büyük zararlar veren kireç ve klor suda bulunmaması gereken ilk maddeler. Hastalık kaynağı virüsler ve pas taneciklerinin de içme suyundan uzak durması gerekiyor. Sağlıklı bir içme suyunda bulunması gereken maddeler ise faydalı mineraller. İçe suyunun pH derecesinin 7 derecenin üzerinde olması gerekir. Aksi halde suyun asidik özelliği baskın olacağından sağlıklı özelliğini kaybeder. Kan akışında etkili rol alan pH derecesi insan vücudunun sağlıklı bir şekilde işlemesi için son derece önemlidir. Aynı şekilde sudaki oksijen miktarı da hücrelere taşınan enerjinin eksiksiz bir şekilde ulaştırılmasına yardımcı olur.

Doğal suda bir miktar bulunan demir de yüksek oranda olmadığı sürece zararlı değildir. Ancak fazla demir suya koyu renk verir ve içimi zorlaştırır. Arıtma suyu ile demir ve benzeri maddeler tamamen arındırılarak su en taze hali ile sunulur. Sağlıklı bir şekilde yaşamı sürdürebilmek için gerekli olan pH derecesinde suyu günlük tüketiminizde kullanmak için en kısa sürede arıtma sistemi edinebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı