Genel

Su Arıtmanın Faydaları

Su Arıtmanın Faydaları

  • Arıtma suda zararlı madde bulunmaz.
  • Tüketiciyi damacana suyundan kurtarır. Böylece sürekli olarak pahalı damacanalardan satın almaya gereksinim duyulmaz. Tasarruf sağlanır.
  • Düşük potasyum ve sodyum oranından dolayı tansiyon hastaları için en ideal sudur.
  • Çok hızlı bir şekilde emilir ve böylece böbrekler daha az yorulur.
  • Kandaki dolaşımı çok hızlıdır, bu yüzden vücuda anında dinçlik verir.
  • Hücreyi hemen temizler.
  • Arıtılmış sularda herhangi bir mikroorganizma bulunmaz.
  • Arsenik, kurşun, asbest, cıva ve nitrat gibi çok zararlı maddeler bulunmaz.
  • Arıtılmış sular renksiz ve kokusuzdur. Bu yüzden içeceklerin tadlarını korur.

Evinizde su arıtma cihazını kullanarak siz de sağlıklı sular üretebilirsiniz. Sürekli damacanaya para vererek bütçenizi zorlamanıza gerek kalmaz ve arıtma cihazı sayesinde cebinize destek olursunuz. Arıtma cihazları damacana sularına göre çok ekonomiktir ve aynı zamanda en az damacana su kadar sağlıklıdır. Hatta su arıtma cihazlarının arıtmış olduğu su damacana suyundan daha tazedir ve daha lezzetlidir. Çünkü arıtma anlık olarak yapılmaktadır ve böylece sularınız taze olmaktadır. Ancak bu su arıtma cihazları gelişigüzel kullanılmamalıdır. Özellikle tortu, kir, yosun ve çamur gibi katı maddeleri tutan sediment filtreler sürekli yıkanmalı veya değiştirilmelidir. Ülkemizin çoğu şebeke suyunda kireçi oluşturan kalsiyum ve magnezyum gibi iyonlar fazlasıyla bulunmaktadır. Bundan dolayı bu suların içilmesinden böbreklerde böbrek taşı oluşmaktadır.

Arıtılmış suda ise böyle bir problem yoktur ve böbrek sağlığı için son derece uygundur. Aynı zamanda bu suyu ev tesisatınızda kullandığınız takdirde çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihazlarınızın ömrü de uzun olacaktır. Böylece hem su içiminden tasarruf elde etmiş olacaksınız hem de sert suyun verdiği zarardan da korunmuş olacaksınız. Arıtma su sayesinde artık eskisi gibi yumuşatıcı kullanmanıza gerek kalmayacak ve bunları satın almayarak ek bir tasarruf elde etmiş olacaksınız. Arıtma su sayesinde sürekli damacana suyu siparişi vermek zorunda kalmayacaksınız ve cihazlarınızda da bu arıtılmış suyu kullanabilme konforuna sahip olacaksınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı