Genel

Suya Kaliteyi Kaliteli Su Arıtma İle Verin

Suya Kaliteyi Kaliteli Su Arıtma İle Verin

Artık her evde, iş yerinde olması gereken su arıtma cihazları kaçınılmaz olmuştur. Suların sürekli klorlu akması ve bir türlü bardaktaki rengini alamaması herkesin içinde faklı sorulara neden olmaktadır. Kışın soğuk olduğu için çok da fark edemediğimiz duyun tadı yazın daha çok açığa çıkmaktadır. Yosun ve ırmak kokan, berrak rengini göremediğimiz sular artık herkesi arıtma cihazlarına yöneltmiştir. Vücut sisteminin iyi çalışması aldığımız su ile bağlantılı olarak görülmektedir. Kan içine dahi etki eden suyun içinde olması gereken her vitamin ve mineralin içmek zorunda kaldığımız suyun içinde olup olmadığını bilmeyiz. Ancak arıtma kullandığımızda cihaz üzerinde bulunan uyarılar ile içimizi rahatlatacak bir ayrıntı görülebilir.

Kaliteli bir cihaz içinde filtrasyon sistemi farklı aşamalarda çalışmalıdır. Aktif karbon filtreleri, ters ozmoz teknolojileri, yeteri kadar ikna edici olmalıdır. Kaliteli su tadı ile görünümü ile içimindeki yumuşaklığı ile fark edilecektir. Yer altından gelen sular etrafındaki zemine ve geçtiği yerdeki zemin inceliklerine göre içinde birçok element taşımaktadır. Bu taş, toprak, kimyasal atıklar, tarım ilaçlama atıkları gibi katı maddelerden tutunda atık maddelere kadar her şeyi içermektedir. Bu yüzden suyun birleştiği elementlerden önce bu katı maddeleri temizleyecek olan filtreleme suyun ön temizliğini yapmalıdır. Bunlarla birlikte gelebilecek olan kanserojen maddeleri de su içinden atılmalıdır. Özellikle tarım alanları etrafında içilen sular için çok dikkatli olunmalıdır.

Kaliteli suyun içinde PH dengesi, mineral dengesi belirli seviyelerde tutulmalıdır. Bu da seçeceğiniz arıtma sistemi ile mümkün olabilir. Suyun içine topraktan, doğadan, yapılardan her şey girebilir. Kaynak sularının temiz olduğunu düşünenler aslında içindekileri bilmeyen kişilerdir. Ölçüm yapıldığında bu suların için de de yoğun olarak demir ve oksit bulunabileceğiniz bilmeliyiz. Başka riskli bir yön ise damacana sularıdır. Dolum tarihini bilmediğimiz sular ne kadar taze olursa osun plastik kaplar içine girildiğinde farklı bir durum içine gireceklerdir. Bu yüzden bidonlarla evimize değişik yerlerden su taşımak veya sürekli damacana su sipariş etmek yerine sudaki kaliteyi alabilmek için su arıtma cihazlarını tercih etmeliyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı