Genel

Suyun İçindeki Minerallerin Çözülmesi

Suyun İçindeki Minerallerin Çözülmesi

İçme sularındaki kirlilik artık tat alma duyumuzda dahi fark edilir bir orana çıkmıştır. Yaz aylarında akarsu sularının karıştığı içme suları için yapılan dezenfektan işlemleri her hali ile kokusu içinde kalacak şekilde bariz hissedilmekte. Ne kadar devlet bünyesinde temizlenme yapılıyor olsa da devletin kullanmış olduğu araçlar bazı kimyasalları süzmediğinden suyun içinde istenmeyen kalıntılar kalmaktadır. Musluklardan su içenler bu farkı daha iyi anlayacaklardır. Çeşme suyu ve arıtma cihazı ile dezenfekte edilmiş olan çeşme suları neden farklı tatlarda hiç düşündünüz mü? Çünkü arıtmaların içinde ek olarak kullanılan parçalar bize süzülerek gelen suyu daha iyi ayrıştırıp sunmaktadır.

Arıtma sistemleri içinde klorlama aşaması devam eden ve ultraviyole ışınlarından geçen su dengeli bir şekilde filtrelenmektedir. Karbon filtre içinde farklı özelliklere sahip olan karbon mineralleri sayesinde suyu PH dengesi düzenlenir mineral geçişine izin vermeyen doğal atıklar temizlenir. Bunun yanında ağır metal ayrışımı yapabilen bu filtreleme arıtma sistemleri içinde mükemmel ve kademeli olarak çalışmalıdır. Ultraviyole ışınları mineral dengesi sağlanmamış olan suda renk değişimi ile fark edilecektir. Bu ışınlar gözle görülmeyen bakterilerin üremesini durdurarak yok edebilir. Bakteri üremeyen suda mineral kaybı istenilen seviyede olacaktır. Arınmış ortamlarda barınamayan bakteri ve atıklar nedeni ile minerallerin çözülmesi en uygun normlarda yapılabilir. Arıtmalar içindeki dezenfekte sistemleri bunu gerçekleştirmek zorundadır.  

Suyun içinde bulunan magnezyum, sodyum, potasyum, kalsiyum, demir gibi mineraller her zaman suyun doğal halinde en üst sınırlarda bulunmaktadır. Bu minerallerin vücuda fazla alınması hücreler için sakıncalı bir durumdur. Besleyici özellikleri varken zararlı hale gelmemesi için su arıtma cihazları kullanılarak minerallerin dengesi sağlanabilir. Aşama aşama kaydedilen arıtma işlemleri suyu her aşamada daha besleyici hale getirmektedir. Bu yüzden cihazınızı seçerken önce suyunuzun tadını iyi almalı ve yeterli bilgisi olan kişilerle paylaşımlar yapmalısınız. Su vücudumuzda olması gereken elektrolit dengeyi sağlamaktadır. Bu da potasyum ve magnezyumu yeteri kadar aldığımızda olacaktır. Günde içtiğimiz iki litre su ile bunu karşılayabilirsiniz. Ancak iyi bir arıtma yolundan geçtikten sonra sağlayabilirsiniz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı