Genel

Kaynak Suları Nasıl Yeryüzüne Çıkar

Kaynak Suları Nasıl Yeryüzüne Çıkar

Yağmur ve kar suları ile kılcal akarsular topraktan süzülerek kaya oyuklarında birikir. Kaynak sularının oluşum aşaması olan bu aşamadan sonra oyuklar dolduğunda ise yeraltı suları buldukları ilk çatlaktan tekrar yeryüzüne çıkar. Çevre kirliliği ile yeterince süzülemeyen bu sulara göre saf su arıtma cihazı tarafından temizlenen su daha temiz ve sağlıklıdır.

KAYNAK SULARI TEMİZLİĞİNİ KAYBEDİYOR

Doğal kaynak suları yapısı gereği oldukça temiz ve sağlıklıdır. Ancak günümüzde sanayileşmenin çevreye bıraktığı katı ve sıvı atıklar nedeniyle yeraltı suları da hijyenini kaybederek olumsuz etkilere maruz kalmıştır. Asidik özelliği ön plana çıkan kaynak suları toprakta gördüğü süzülme işleminin ardından tekrar arıtma aşamasına girmeden kullanılamaz hale gelmiştir. Yerin birkaç metre altında biriken ve kaya oyuklarını dolduran kaynak sularının tekrar yeryüzüne çıktığı çatlaklar kaynak olarak adlandırılır. Bazen bulduğu bu çatlaklardan çıkan doğal kaynak suları bazen de insanlar tarafından açılan kuyular aracılığı le hayatımıza girer. Ancak yeterince temizlenemeyen kaynak sularına alternatif olarak saf su arıtma cihazı ile arıtılan sular dikkat çekmektedir.

GÜNÜN HER SAATİ TAZE SU TÜKETİN

Tarih boyunca insanların temiz su ihtiyacını karşıladıkları doğal kaynak suları 21. Yüzyılda artan toprak kirliliği ile kullanılamaz hale geldi. İkinci ve hatta üçüncü arıtma işlemlerinden geçen bu suların yerine evlerinizde kullanabileceğiniz saf su arıtma cihazı ile elde edeceğiniz doğal su daha pratik kullanım olanağı sunmaktadır. Günün her saati taze ve sağlıklı su tüketmenizi sağlayacak olan bu sistem son zamanlarda Avrupa başta olmak üzere dünya genelinde oldukça ilgi görüyor. Ülkemizde de uzun yıllardır kullanılan arıtma sistemleri suyu % 100 temizleyerek sağlık açısından oldukça verimlilik sağlar. Suyu zararlı mineraller ve çevresel atıklardan temizleyen bu sistem ile daha sağlıklı su tüketmenin konforunu yaşayacaksınız.

Evsel su arıtma sistemlerinin ortak özelliği olan sağlıklı ve doğal su kullanım olanağı günümüzde yemeklerde ve içme suyu olarak sağlıklı su kullanımını mümkün kılmaktadır. Yer altı kaynak sularının paketlenmiş halleri tazelik bakımından soru işaretleri barındırırken arıtma sisteminde temiz su her zaman taze ve doğaldır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı