Genel

Suyun Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Suyun Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Hayatı devam ettirebilmek için gerekli olan en önemli sıvı, mitolojik hikayelerdeki yaşam iksiri sudur. Temiz ve sağlıklı su insan vücudunun tüm aktivitelerini hızlandırarak daha rahat ve konforlu bir yaşam sunar. Peki suyun kaliteli olduğu nasıl anlaşılır ? Bu yazımızda çeşme suyu gibi hastalık yayan kalitesi sulardan arıtma firmaları tarafından üretilen sistemlerden geçen sulara kadar tüm suların değerlendirmesini sizlerle paylaşacağız.

HAZIR SULAR UZUN SÜRE DEPOLANARAK TAZELİĞİNİ KAYBEDER

Suyun kaliteli olup olmadığını anlamak için ilk olarak göz testi yapmalısınız. Bulanıklık, renk ya da tanecik gözlenen suların iyi olduğundan emin olamayız. Doğal ve taze su renksiz ve berraktır. Organik suda bulunan demir suya kahverengi bir görünüm verse de arıtma firmaları tarafından organik olarak üretilen arıtıcılar aracılığı ile elde edebileceğiniz arıtma suyu oldukça berraktır. Göz ile yapılan test görünmesi mümkün olmayan mikroorganizmalar barındıran sularda geçersizdir. Bu yüzden suyun ilk yudumunda bıraktığı etki sağlıklı ya da sağlıksız su tespitinde önemli bir etken olarak kabul edilir. Ağızda naif bir tat bırakan sular fabrikasyondur ve faydalı mineraller ile yumuşatılan arıtma suyunun aksine tazelikten uzaktır. İçimi oldukça kolay olan ve kendini hissettirmeyen fabrika ürünü sular uzun süre depolandığı için güvenli olarak kabul edilmez.

ARITMA SİSTEMLERİ TAZE VE DOĞAL SU SUNAR

Öte yandan arıtma firmaları tarafından imal edilen su arıtma sistemleri organik filtreler aracılığı ile suyu tamamen temizleyerek hem sağlıklı hem de taze bir halde çeşmelerinizde kullanmanızı sağlar. Suyun sertlik derecesini yansıtan ve taban derecesi 7 olan pH derecesinin de bu değerden yüksek olması gerekir. 7 derecenin altındaki sular asidik olarak kabul edilir ve insan sağlığı için faydalı değildir. Arıtma suyu ile oksijen bakımından da zenginleştirilen sağlıklı suyu güvenle kullanabilirsiniz. Plastik kaplarda muhafaza edilen suların kanserojen riski taşıdığı bilinen bir gerçektir. Bu sular özellikle güneş ışığına maruz kaldığında insan sağlığı için ciddi tehlikeler saçmaktadır. Kolay kurulumu ve ömür boyu kullanım olanağı ile arıtma suları günün her saati taze ve sağlıklı su tüketmenizi sağlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı