Genel

Su Arıtma Cihazında Nelere Dikkat Edilmeli

Su Arıtma Cihazında Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk olarak belirtmek gerekirse periyodik olarak bakımlarını yaptırmak önem taşımaktadır. Hayatımızın kaynağı olan sularımızın son zamanlar da aşırı kirlenme sonucu ortaya çıkan rahatsızlıklar sonucunda kişiler de farklı arayışlar girmektedir.

Bunu çözümü ise su arıtma cihazlarına yönelmektedir. Ancak bu tür sistemleri alırken bazı önemli noktalara da dikkat etmek gerekiyor. İlk olarak periyodik bakımlarının mutlaka yapılması gerekmektedir. Aksi taktir de arıtılmış bir su içmeniz mümkün olmayacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cihazın kendini ispatlamış akademik kurumlardan raporu alınmış olmalı ve müşterilerine servis hizmet veren bir firma olmalıdır.

Piyasada dolaşan ucuz fakat sağlıksız su arıtma cihazları da sizi sağlığınızdan edebilmektedir.

Alım esnasında mineral dengeleyici filtrenin olup olmadığına dikkat edilmeli.

Cihazların periyodik muayenesi ise özellikle ele alınan bir konudur.

En az 6 ayda bir arıtma cihazlarının ekipmanları gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Kaliteli bir arıtma cihazının fiyatı ise 1000 ila 2000 TL arasında değişmektedir.

Yukarıda bahsedildiği gibi mutlaka bu özelliklere sahip olan bir sistem almanızı tavsiye etmekteyiz. Piyasada yer alan 200 TL 300 TL’ye satılan cihazları su arıtımı yapar fakat istenilen oranda yapılacağından şüphe duymalısınız. Cihazların görüntüleri aynı olabilmektedir fakat görsel olarak ya da bazı özellikler bakımından aynı olsa da gerek plastik kalitesi gerekse filtre kaliteleri bakımından alt seviyelerde hatta toplama plastiklerden atık plastiklerinden yapılmış olduğunu da vurgulamak isteriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı