Genel

Sistematik Anlamda Arıtma Nasıl Yapılır?

Çeşme sularının hastalık saçan içeriğini içme suyu olarak ya da yemeklerde kullanmamak için su arıtma cihazı tercih edilir. Suyu farklı aşamalardan geçirerek tamamen temizleyen saf su cihazı ise zararlı mineralleri temizleyebilmek için tüm aşamalarda filtreleme uygular. Bu filtreleme işlemini yapan filtreler Royal Green arıtma cihazlarında oldukça dayanıklıdır. Bu şekilde suyun tamamen arıtılması kalması sağlanır.

KİRLİ SU FARKLI AŞAMALARDAN GEÇEREK ARITILIR

Pas, kireç ve zararlı birçok mineral ile içeriği bozulan çeşme suyu iyi arıtılmadığı takdirde insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Zamanla damar tıkanıklığından kanser oluşumuna kadar birçok hastalığa davetiye çıkaran çeşme suyu böbrek yetmezliği ve taş oluşumunu da süratle tetiklemektedir. Kan hücrelerinin enerjiyi taşıması için gereken oksijen çeşme suyunda yeteri kadar bulunmadığından halsizlik ve kronik yorgunlukta çeşme suyu ile oldukça yüksek görülen rahatsızlıklardandır. Günümüzde laboratuvar gibi bilimsel alanlarda da kullanılan saf sular saf su cihazı sayesinde elde edilir. Arıtma cihazlarının genel çalışma prensibi suyu aşamalı olarak arıtmaktır. Peki sistematik anlamda arıtma nasıl yapılır ? Bu sorunun cevabı yazımızda.

SU MOLEKÜLER SEVİYEDE PARÇALANARAK TEMİZLENİR

Arıtma cihazları suyu ilk olarak ön filtrede arıtır. Bu aşamada suda bulunan ağır metaller ve kireç, pas tortusu, demir tozları gibi materyaller temizlenir. Ön filtreleme ile büyük oranda temizlenen su diğer aşamalara hazırlanırken bu aşamadaki filtre gözenek boyları da doğru orantıda büyüktür. Daha sonra daha küçük gözeneklerde arıtılmak üzere ikinci aşamaya aktarılan su saf su cihazı içerisindeki en etkili aşamaya girmiş olur. Aktif Karbon aşaması olan ikinci aşamada sudaki kötü koku ve bu kokuya sebep olan klor ve benzeri maddeler arındırılır. Daha küçük gözeneklerden geçirilen kirli su bu aşamada da büyük oranda temizlenir. Gittikçe küçülen gözenekler sudaki en ufak mikroorganizmaları bile devre dışı bırakacak kadar küçülerek Supun Filtre aşamasıyla zirve yapar.

Bu aşamada su zararlı minerallerden de arındırılır ve Membran filtre aşamasına yollanır. Milimetreden kat be kat küçük gözeneklerden geçerek moleküler seviyeye indirilen su en küçük parçalarına kadar arıtılır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı