Genel

Su Arıtma Cihazında Olmazsa Olmaz Parçalar

Günümüzde popülaritesi her geçen gün artan arıtma sistemleri, çeşme sularına karışarak evinize gelen yüzlerce çeşit hastalığı engellemesi yönüyle sağlıklı bir yaşam için oldukça önemlidir. Su arıtma cihazında olmazsa olmaz parçalar hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz bu yazımızda su arıtma musluğu gibi malzemelerin işleyişi ve arıtma aşamalarına dair fikir sahibi olacaksınız.

MEMBRAN FİLTRE İLE MOLEKÜLER DÜZEYDE TEMİZLİK

1960’lı yıllardan bu yana farklı jenerasyonları kullanılan arıtma sistemleri günümüzde tam performans ve yüzde 100 temizleme kapasitesine ulaşan bir teknoloji ile donatılmıştır. Birden fazla aşamada temizlenen suyu arındırmak için her aşamada farklı bir arıtma cihazı parçası etkin rol oynar. Suyu ilk olarak hazneye alan ve temizleme işlemine ilk başlayan su arıtma cihazı parçası ön filtrelerdir. Sudaki ağır metalleri ve pas tortularını temizleyen bu aşamada temizleme işleminin yüzde 30’u gerçekleştirilir. İkinci aşama olan Aktif Karbon aşamasında bu işlevin aparatları imal edildikleri amaç olan ince temizlik işlemine başlar. Sudaki kötü koku ve bu kötü kokulara sebep olan klor gibi maddeler bu aşamada temizlenir. Su arıtma musluğu ile suyu kullanmaya başlamanız için gerekli olan en önemli adım ise membran filtre adımıdır.

ROYAL GREEN ÜRÜNLERİ UZUN ÖMÜRLÜDÜR

Farklı aşamalardan gelerek membran filtre aşamasında detaylı arınmaya alınan çeşme suyu moleküllerine ayrılarak en küçük tazecikler halinde gözeneklerden geçer. Tüm zararlı maddelerden % 100 oranında temizlenen su içmeye hazır hale gelerek buradan tatlandırma aşamasına nakledilir. Temiz ve sağlıklı bir hale gelen saf su burada doğal mineraller ile tatlandırılarak rahat ve konforlu bir içim sunacak hale gelerek su arıtma musluğu ile kullanıma sunulur. Arıtma sistemlerinde dikkat edilmesi gereken belirli aralıklarla filtrelerin değiştirilmesi ya da temizlenmesidir. Arıtma işlevini yerine getirirken zamanla biriken tortular filtrelerin ömrünü kısaltır. Düşük maliyetle yapacağınız bu işlem arıtma cihazınızı ömür boyu kullanmanızı sağlar. Genel anlamda sağlıklı bir yaşam için gerekli olan arıtma sistemleri Royal Green farkı ile çevreye duyarlı ve uzun ömürlü olarak imal edilir. Sağlıklı su tüketimi için arıtma sistemlerine geçebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı