Genel

İnsan Kaç Gün Susuz Kalabilir?

İnsan Kaç Gün Susuz Kalabilir?

İnsanoğlu tabiat şartlarında kimi zaman açlık ve susuzluk yaşamak zorunda kalıyor. Günümüzde sık yaşanmayan bir durum olsa da zaman zaman doğal afetler ve kazalar sırasında insanların günlerce aç ve susuz kalması mümkün. İnsan sağlığı için hayati önem taşıyan su gıdadan daha kısa sürede eksikliğini hissettiriyor. İnsan Kaç Gün Susuz Kalabilir? Sorusunun cevabı bilimsel olarak 7 gündür. Susuz kalmasanız da arıtma cihazı kullanarak evinizde sağlıklı su tüketiminin konforunu yaşayabilirsiniz.

DOĞAL VE TAZE SU TÜKETİMİ ÖNEMLİ

Doğal afetler sırasında sık sık karşılaşılan susuzluk durumları insanın dayanma sınırlarını olabildiğince zorluyor. Açlık ile haftalarca mücadele edebilen insan metabolizması aynı direnci susuzluğa karşı gösteremiyor. Bilimsel olarak 7 gün kabul edilen susuzluk düzeyi bir insanın dayanabildiği en son sınırı temsil ediyor. İnsan Kaç Gün Susuz Kalabilir? Sorusu günümüzde olağandışı durumlar için geçerli olsa da sağlıksız su tüketimi de en az susuzluk kadar ciddi bir problemdir. Vücudun temiz sudan alması gereken mineral ve akışkanlık kirli çeşme sularında olmayınca susuzluğa eşdeğer bir durum ortaya çıkıyor. Siz de evlerinizde arıtma cihazı kullanarak temiz ve sağlıklı su konforuna ulaşabilirsiniz. Su arıtma sistemleri günün her saati doğal ve taze su tüketme imkanı sunuyor.

ÇEŞME SUYUNUN HASTALIKLI İÇERİĞİNDEN KURTULUN

Çeşme suyunda bulunan ağır metaller ve kireç yoğunluğu insan vücudunda suyun fayda sağlayacağı birçok aktiviteyi olumsuz etkiliyor. Böbreklerin süzgeç görevi görmesinde katkısı olan su kirli olduğunda bu işlemi engeller hale geliyor. Kireçli çeşme suyu ile böbrek taşı oluşumu yaşanması sık karşılaşılan bir durumdur. Bu gibi uzun vadede ciddi hasarlara yol açan olumsuzluklardan etkilenmemek için siz de kolay kurulum imkanı ile arıtma cihazı sahibi olabilirsiniz. Bunun için Royal Green ürünleri arasında inceleme yaparak kullanım amacınıza en uygun arıtıcıyı seçmeniz yeterlidir. Ömür boyu sağlıklı ve temiz su kullanım imkanı için cüzi bir yatırımda bulunarak çeşme suyunun etrafa saçtığı hastalıklardan ve içeriğindeki zararlı mineral ve klor parçacıklarından kurtularak sağlıklı yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı