Genel

Suyun İnsan Metabolizmasındaki Önemi

Sıcak yaz günlerinde insanın içini serinleten suyun en az yaz mevsimi kadar kış aylarında da gerekli olduğu uzmanlarca dile getiriliyor. Metabolizmanın tüm işlemlerinde etkin rol alan su, temiz ve sağlıklı olduğunda bu işlevini iyi bir şekilde yerine getirebilir. Günümüzde ev su arıtma sistemleri ile hastalık saçan çeşme suları tamamen arındırılarak sağlıklı hale getirilebiliyor.

KAN HÜCRELERİ ENERJİYİ SUYLA TAŞIYOR

Beyin aktivitelerinden sindirim sistemine kadar vücudun her işlevinde önemli bir rol oynayan suyun tüketimi, kentsel yaşamda oldukça zorlaştı. Şebekelerde toplanarak yüzeysel bir arıtma işleminden geçen çeşme suları burada tam anlamıyla arıtılamadığı gibi evlere gidene kadarki süreçte de kirlilik kazanmaya devam ediyor. Paslı aktarma borularında demir tozu ve kireç biriken çeşme suları ağır metallerin yanı sıra klor gibi koku yapıcı maddeler ile de birleşerek sağlık açısından son derece tehlikeli bir hal alıyor. Kanın hücrelere oksijen ve besin taşıma görevini yerine getirmesinde katkısı büyük olan su, günümüzde en sağlıklı ve doğal şekilde ev su arıtma sistemleri sayesinde elde edilebilir.

Sindirimi kolaylaştıran ve mideden itibaren asidi düzenleyici etkisi ile vücudun işleyişini sağlayan suyu günde 2.5 litre taban oranıyla tüketmek gerekir. Daha sağlıklı ve enerjik bir yaşam sürebilmek için hayati önem taşıyan suyu tüketmek kadar sağlıklı su tüketmek de önemlidir. Sağlıksız sular ile virüslere maruz kalabileceğiniz gibi ağır metaller nedeniyle uzun vadede ciddi hastalıklar da kapabilirsiniz. Özellikle böbrek işlevlerine ciddi zararı olan çeşme suyu tüketimi, ev su arıtma sistemlerinin sunduğu taze ve doğal suyun önemini bir kez daha gün yüzüne çıkarıyor.

GÜNÜN HER SAATİ TAZE SU İMKANI

Aynı şekilde damacana ya da paketlenmiş su kullanımı da hastalık riski ile karşılaşmanıza neden oluyor. Uzun süre muhafaza edilerek tazeliğini kaybeden paketlenmiş su güneş ışığına maruz kalırsa kanserojen maddelerin suya karışması ve kanser riskini artırması sebep olduğu tehlikelerden bazıları. Siz de kolaylıkla arıtıcı cihaz temin ederek ömür boyu sağlıklı su tüketme şansına sahip olabilirsiniz. Arıtma sistemleri günün her saati taze ve sağlıklı su temin etmenize olanak sağlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı