Genel

Doktor Temiz ve Sağlıklı Su İçin Dedi

Uzman doktorlar içtiğimiz su konusu için bilinmesi gerekenleri anlattı. Böylelikle içme suyu meselesinde dolaşan oldukça çok iddia da ortadan kalkmış oldu. Uzmanlar içme suyunun pH oranının 8 – 8,5 seviyelerinde olmasının yeterli olduğunu belirtti.

Gün boyu tükettiğimiz gıdalar, içtiğimiz çay kahve ile birlikte vücudumuzun ürettiği asit miktarı kanımızda ki 7,45 olan pH değerini düşürerek, bazik bir duruma getirmektedir. Kanımızdaki pH değerinin düşmesi halsizlik ve zahmet hissinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Gerçekte aşırı pratik olarak tüketeceğimiz su ile vücudumuzun bazik olan pH seviyesini alkali hale getirebilir, bu da kendimizi daha iyi hissetmemize destekçi olabilmekte. Eğer içtiğimiz suyun pH ederi yüksek olursa kanımızdaki pH seviyesi bazik durumundan alkalik hale gelir.

Alkali su içmenin en mühim faydalarından biri de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Kanımızdaki pH değerinin alkalik bir duruma gelmesi, oksijen değerinin yükselmesini sağlar. Oksijenin yükselmesi enerjiyi artırır. Kilo kaybetmek için yağ yakabilmek ancak oksijen varken olasıdır.

Peki düşük pH değerindeki suyun pH değerini nasıl yükseltebiliriz? Musluğumuzdan akan suyu nasıl arıtıp ve temiz sağlıklı pH değerini yükseltip nasıl alkalik bir duruma getirebiliriz?

PH değerini yükseltip alkalik duruma getirebilmek için Royal Green Arıtma adlı ürünleri önerebiliriz. Royal Green’i kullanarak içme suyunuzu arıtarak alkalik bir hale getirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı