Genel

Fabrikaların Doğaya Verdiği Zararlar ve Suya Olan Etkisi

Fabrikaların Doğaya Verdiği Zararlar ve Suya Olan Etkisi

Ülkelerin üretimi ve kişi başı milli gelir seviyesi için fabrikalaşma ve sanayi kuruluşları oldukça önemlidir. Ancak çevresel faktörler göz önünde bulundurulduğunda fabrika atıklarının toprak ve hava kirliliği yaydığı da bilinen bir gerçektir. İçme suyunu kaynaklarına zarar veren ve kirliliği artıran bu durum arıtma suyu kullanmanın önemini de güz yüzüne çıkarıyor.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ İLE İÇME SUYU KAYNAKLARI AZALDI

Son 100 yılda artan sanayileşme ile üretim ağı gelişti ancak doğal kaynaklar da olabildiğince tükendi. Çevre kirliliğinden en çok etkilenen kaynak ise içilebilir su kaynakları oldu. Hem hava hem de toprak kirliliğinin iz bıraktığı doğal kaynak suları ekstra arıtma işlemi görmeden tüketilemez hale geldi. Toprakta bulduğu açıklıktan sızan ve kaya oyuğu gibi sert zeminlerde biriken doğal kaynak suları kirli ve kimyasal atıklarla dolu olan toprakta sağlıksız bir hal alıyor. Zaten az olan içilebilir su kaynakları çevre kirliliği ile yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalınca alternatif temiz su araçları da popüler hale geldi. Suyu daha temiz halde kullanmak isteyenler arıtma suyu cihazlarına yoğunlaşırken bu cihazların sağladığı fayda ve ekonomik tasarrufu da dikkat çekmeye başladı.

YÜKSEK PH DEĞERİNE SAHİP SU TÜKETİN

Uzun yıllar harcanan paket su masraflarını ortadan kaldırarak kendi maliyetini amorti eden arıtma sistemleri ile elde edilen su %100 oranında temizlenir. Çeşme suyu ve kirli diğer sularda bulunan ek maddeler ile kireç, arıtma sistemlerinden geçerek yok edilir. Suyu doğal haline döndürerek sağlıklı ve taze bir kullanım sunan arıtma suyu cihazları organik filtre teknolojisi ile kimyasal madde kullanmadan arıtma işlemini gerçekleştirir. Kimyasal bir süreç yaşanmadan elde edilen doğal su insan vücudu için son derece faydalıdır. Sindirim sistemi başta olmak üzere vücudun her bölgesine ve işlevine katkı sağlayan sağlıklı su tüketimi uzmanlar tarafından da sık sık dile getirildiği gibi günde minimum 2.5 litre olacak şekilde ayarlanmalı. Yüksek ph derecesine sahip arıtılmış su ile vücudun ihtiyaç duyduğu mineral ve özellikleri edinebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı