Genel

Su Arıtma Cihazlarının Kullanımına Göre Çeşitleri ve Fiyatları

Su Arıtma Cihazlarının Kullanımına Göre Çeşitleri ve Fiyatları

Mutfağınızda uygun görünümde olacak su arıtma cihazlarının kullanımı daha estetik ve kolay olacaktır. Genellikle servisleri tarafından yerleştirilen bu cihazlarınız kendi şebeke suyu akkan musluklarınız yanında küçük bir delik açılarak farklı modelde olan bir muslukla görev yapacaktır. Tezgâh üstünde görünmeyen kablolar ve arıtma cihazı tezgâh altına alınarak sanki hiç yokmuş gibi görünmektedir. Kabloların ve cihazın altta olması olası elektrik bağlantılarının su almasını ya da cihazınıza su gelmesini engelleyecektir. 

Tezgâh altında ve üstünde olan cihazların fiyatları sadece montajda kullanılan malzemelerin değişikliğine göre fark edecektir. Tezgâh altı cihazlar için ek kablolar, musluk ve delici alet kullanıldığından biraz daha fazla olabilir. Ancak tezgâh üstündeki cihazınız için bunlar gerekli değildir. Zaten direk olarak musluğa bağlanacak olan cihaz parçaları artı bir ücret istemeden takılacaktır. Beyaz eşya alır gibi alacağınız cihazlarınızı en emniyetli şekilde yerine oturtmak yıllarca kullanacağınız bir eşya ve avantajlı bir sağlık getirecektir.

Gittiğiniz yere götürebileceğiniz seyyar arıtma cihazları da bulunmaktadır. Bunlar değişebilen filtreleme sitemleri ile su tankı içeren bir yapıya sahiptir. Yazlıklarda, kamplarda, karavan ve yatlarda kullanılan bu cihazlar gideceğiniz her yere sizinle birlikte taşınabilecektir. Sistem su ile tanklar dolduğundan kendiliğinden kapanan şamandıralara sahiptir. Tezgâh üstünde konumlanan cihazlar pompalama sitemine sahiptir ve elektrikle çalışmaktadır. Gideceğiniz her yerde özellikle şehirlerden uzak yayla, deniz, dağlık alanlarda, köylerde elinizin altındaki tek sağlığınız olacaktır. Taşınan bu su arıtma cihazları fiyat olarak yine diğer cihazlarla eşdeğerde gösterilmektedir. Özellikle denizde deniz suyunu ayrıştırma özelliği ile su tüketimine yardımcı olmaktadır.

İkinci el alabileceğiniz cihazlar genellikle tekrar fabrikalarına gönderilerek ilk kullanımdaki gibi ayarları ve temizliği sağlanarak satılmaktadır. Bazı firmalar bunu sıfır cihaz olarak satmaktadır. Bu yüzden dikkatli alışveriş yapılması gerekir. Eğer ürün maliyetinden daha aşağıda tutularak satılıyorsa güvenli değildir. Hiç kimse kendi çıkarını bırakarak satış yapmayacaktır. İnternette satılan cihazlar için de pek güvenilir gözüyle bakmamalısınız. Ne kadar övücü olarak gösterilseler de güvendiğiniz firmalar tarafından satılan ürünleri almalısınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı