Genel

Peki ya sağlıklı olan su nedir ?

Su ve Sağlık Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir ve beslenmemizin vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsan, besin almadan haftalarca canlılığını sürdürmesine karşın, susuzluk durumunda ancak birkaç gün yaşayabilir. İnsan vücudunun su içeriği yaşa ve cinsiyete göre %42 ile 75 arasında değişmekle birlikte yetişkin insan vücudunun ortalama %59u sudur. Vücut fonksiyonlarının çalışmasında, metabolizmanın dengesinin sağlanmasında ve vücutta pek çok biyokimyasal reaksiyonunun gerçekleşmesinde su son derece önemli rol oynamaktadır.

Su; Besinlerin sindirimi, emilimi ve hücrelere taşınmasında, hücrelerin, dokuların organ ve sistemlerin düzenli çalışmasında, Metabolizma sonucu oluşan zararlı maddelerin taşınması ve vücuttan atılmasında, Sindirim sisteminin düzenli çalışmasında, Vücut ısısının denetiminin sağlanmasında, Eklemlerin kayganlığının sağlanmasında, Çeşitli biyokimyasal olayların gerçekleşmesinde yardımcıdır. Büyüme ve vücut fonksiyonlarının devamı yeterli su alımı çok önemlidir.

Yapılan çalışmalar uygun miktarlarda günlük su tüketiminin; soğuk algınlığı,kabızlık,idrar yolu enfeksiyonları,cilt sağlığının korunması,organizmanın toksinlerden arındırılması, kilo kontrolü programlarında zayıflamaya yardımcı olması, cildin nem ve elastikiyetinin düzenlenmesinde rol oynaması nedenleriyle selülit oluşumunun önlenmesinde yardımcı olduğu bilinmektedir. Peki su günümüzde bu kadar önemliyken içtiğimiz sular ne kadar sağlıklı; Çesme sularinin içerisine karışan kimyasal atiklar zamanla bize hastalik olarak dönmektedir. Çeşme sularını kesinlikle kullanmayınız! Size ve vucudunuza ciddi zararlar veren Çeşme suyu yukarıda belirttiğimiz sağlıklı yaşam seçeneklerine engel olup vücut dengenizi bozacaktir.

Peki ya sağlıklı olan su nedir? Royal Green su aritma cihazi Türkiye de bir ilk olan ph değeri yüksek ters ozmos sistemli Usa marka bir cihazdan bahsediyoruz. 8 aşamalı filtre özelliği ile evinizde gönül rahatlığıyla su tüketebileceksiniz. Sadece içme suyunu biz hazir aliyoruz diyorsaniz. Kullandığınız Çeşme sularindan yemek ve çaya karışan kreç böbreklerinize direk etki ederek kum ve taşa böbrek sorunlarına yol açmaktadır. Biz sağlığınızı düşündük ve size güzel bir sistemle su ikram ettik sizde kendinizi seviyorsaniz bizi tercih ediniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı