Genel

Kireçli Suyun Zararları

Kireçli Suyun Zararları, Mineral içeren su kireçli su demektir. İçinde kalsiyum minerali olan su, ”alkali” sudur. Kaynama sırasında ortaya çıkan çaydanlık, kettle, kahve makinesinde beyazımsı birikintiler oluşması ve duş başlığında sık sık tıkanma olması, lavabolardaki tuhaf lekeler oluşması suyun çok kireçli olması ile ilgilidir.

Mineral değeri yüksük suların kaynatılması sırasında meydana gelen kireç ve tortu oluşumlarının olumsuz bir özellik olarak biliniyor oysaki bunların mineral değeri yüksek doğal sulara sertliğini veren ve kaynatma sırasında oluşan, suda çözünmeyen magnezyum ve kalsiyum karbonat bileşikleridir. Suyumuz Sert Mi? Yumuşak Mı?, Sudaki kireç oranı pH değeri ile ölçülür. Bir derece, 1 litrede 10.3 mg kalsiyum karbonata karşılık eder.

Özet olarak fark şu şekilde ayırt edilebilir; Yumuşak olan sular: 15 derece pH’ın altında Orta derece sert sular: 15 ila 35 derece pH arası Çok sert olan sular: 35 derece pH’ın üstünde Kireç Tortusunun Verdiği Zararlar, Çok kireçli su içmenin sağlık üzerinde belirgin bir zararı olmadığını yoktur. Fakat, fazla kireç tortusu bulunmasının bazı sakıncaları bulunmaktadır. Sert bir su, sabun ve deterjanların temizleme özelliğini en aza indirir; su kirliliğini olumsuz etkileyen büyük ölçüde deterjan kullanımı bu yüzdendir.

Royal Green su arıtma cihazımız ile kireç derdine sonnn! Su derdini yoğun araştırmalar ve gelişen teknoliji sayesinde çözdük. 8.5 ph değeri yüksek mineralli ve atıklardan, kireçten arınmış bir su elde ettik. Suyun içinde bulunan yabancı ve zararlı maddelerin ayrıştırılması görevini üstlenen bu cihazla musluktan akan sularınızı gönül rahatlığı ile kullanmanıza yardımcı olur.

Arıtma işlevini üstlenen su arıtma cihazı arıtma işlemini, sularınızı birçok farklı aşamadan geçirerek gerçekleştirdikten sonra sizlere sunar. Diğer alternatiflere oranla hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı olduğu kanıtlanmış olan Royal Green su arıtma cihazları sizlere kendi sağlıklı içme suyunuzu kendi evinizde üretme şansını verir. Sizde evinize bir su arıtma cihazı taktırarak bunu tadına varın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı