Genel

Suyun faydaları

Suyun faydaları Stresten çıkan sivilceleri su ile önleyin Su, cildi aknelerden korusa da genellikle su içmenin kronik akneden kurtulmayı sağladığı söylenemez. Akne, genetik ve hormonlarla ilgili bir sorundur. Gözeneklerin kapanması sonucu ortaya çıkar.

Ancak su, stresten kaynaklanan sivilcelerin çıkmasını önleyebilir, vücuttaki hormon dengesinin normale dönmesini sağlar. Hormon dengesizliği nedeniyle cilt sorunları yaşadığınız bir dönemde vücudunuz belirgin bir şekilde susuz kalmışsa stres hormonu üretiminiz hızlanır. Bu da akneler için zararlıdır. Ayrıca bol su içmek kuru cildi de nemlendirir. Normal koşullarda içilen suyun cildi nemlendirmesi söz konusu değildir. Cildin sudan doğrudan doğruya yararlanması için banyodan sonra cilt ıslakken nemlendirici uygulamak gerekir.

Vücut iyice susuz kaldığı zamanlar, cilt de kurur ve çatlamaya başlar. Vücudun susuz kalması var olan mor halkaların daha da belirginleşmesine de neden olabiliyor. Derinin alt kısmındaki hücreler susuz kalınca büzülüp gözler çukura kaçmış gibi görünür. Su her alanda bize fayda sağlayan bir nimettir. Peki cilde bu kadar faydası olan suyun kireçli, kirli,mikroplardan arınmadan çeşmelerimize geldiğini düşünün. Zaten cilt problemi olan bir insan böyle bir su ile daha da cilt problemi yaşayacak ve beraberinde sağlık sorunlarıyla karşılaşacaktır. Suyun temiz ve mineralli olmasi hem cilt hem sağlık hem bünye için çok önemlidir. Gelişen teknolojiler doğrultusunda her evde, her dükkanda, her alanda su arıtma cihazları kullanılmakta.

Peki her su arıtma cihazı yeteri kadar su artıyor mu ne kadar sağlıklı su artıyor. Özellikle China mali olan ürünleri kesinlikle tercih etmemelisiniz. 300 400 liraya piyasaya sürülen Çin malı arıtma cihazlari sadece suyu süzer. Oysa Royal Green soft su arıtma cihazı Türkiye'de bir ilk Yeşil Teknoloji kullanılmıştır. Bir parçası değil tüm parçaları NSF, Water Quality ve FDA onaylıdir. Buda su arıtma cihazımızı diğer arıtma cihazlarından ayıran kaliteli kılan özelliğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı