Genel

Akan Su Yosun Tutmaz

Ne güzel demiş atalarımız akan su yosun tutmaz. Evet devamlı akan su yosun tutmaz fakat birikmiş bir yerde duran su bünyesinde pislik, virüs, mikrop barındırır. Günümüzde kullandığımız hazır sular, damacana suları tamda bu tabirin karşılığıdır.

Damacana suları durağan plastik içine sıkışmış sağlıksız sulardır. Dolum aşamasından eve gelen zamana kadar geçen sürede plastik içinde duran su kalitesini yitirir. Plastiğin tadı ve kokusu suya geçer. Ayrıca damacana dediğimiz plastik geri dönüşüm ile hazırlanan kimyasal bir atıktır ve uzun süre kullanılmadığı takdirde kansere kadar yol açan hastalıklara sebep olur..

Eğer suda kararsız kaldı iseniz başta da belirttiğimiz gibi akan su tercih edin yani arıtma suyu. Arıtma cihazları son günlerin popilerize olmuş icatlarıdır. Her arıtma cihazı sağlıklı su arıtır mı? Tartışılır… Seçici ve araştırıcı olunması gerekir çünkü su deyip geçmeyin su hayatımızın en önemli besini ve yaşam felsefemizdir. Susuz yaşam en fazla 1 hafta sürer. İnsan için vazgeçilmez olan suyu ciddiye almak ve araştırmacı olmak gerekir. Çünkü hemen hemen herkesin evinde küçük bebek vardır herşeyden önce onun sağlığını düşünmek gerekir. Yaptığınız mamaların içinde ki su, içirdiğiniz su ne kadar sağlıklı olursa bebeğiniz de o kadar sağlıklı olur.

Bebeklerinizin sağlığını riske atmayın. Damacanalara verdiğiniz parayı hesaplayın yıla vurduğunuz da sağlıksız sulara ne kadar çok para ödediğinizi göreceksiniz. Hem kaliteli hem bütçenizi zorlayamayacak sağlıklı arıtma cihazları ile suyun tadına varın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı