Genel

Bebekli Evlerin Vazgeçilmezi Su

Su hepimiz için önemli bir elementtir. H20 olarak adlandırdığımız bu element insan sağlığı için çok önemlidir. Daha anne karnına bir bebek düştüğü anda suya ihtiyacı vardır. Özellikle hamile bir bayan günde 1 litre su içmelidir. Karnında ki bebek için su çok önemlidir. Çünkü karnında ki bebek suda yaşamaktadır ve anne su içerek ona yaşam vermektedir. Daha doğmadan suya ihtiyacı olan bir insan hayatının her alanında suya ihtiyaç duyar.

Bebekler için bu kadar önemli olan suyun temiz ve mineralli olması sağlıkları açısından çok önemlidir. Kesinlikle bebeklerinize Çeşme suyu içirmeyiniz! Çeşme suyuna karışan kimyasallar, evsel atıklar ve suya karışan kireç insan vücuduna karıştığı zaman miğde ve böbrekler de rahatsızlıklara sebep olur. Miğde yanmaları,miğde bulantıları,böbrek kumu,böbrek yetmezliğine kadar giden rahatsızlıklar görülebilir. Peki yetişkin bir insan için bu kadar tehlikeli olan Çeşme sularını minicik savunmasız bebeklere bunu içirir misiniz?

Bebekler insanlar kadar dirençli değillerdir. Metobolizmaları insanlar kadar hızlı çalışmaz ve kolay sindirim yapamazlar. Kireçli sular bebekler için daha da tehlikeli hale gelir. Onlar için en temiz mineralli su tercih edilmelidir. Bir suyun 7-8.5 ph değeri arasında mineralli olmasi gerekir. Bebekler bizim en kıymetli varlıklarımızdır. Herşeyin en güzelini onlar için seçen biz ebeveynler sularını da en saf temiz haliyle seçmeliyiz.

Su deyip geçmemeliyiz. İnsan sağlığı için son derece önemli olan bu suyu özellikle bebeklerimiz, çocuklarımız ve onların sağlığı için titiz davranmalı ve Seçici olmalıyız. Siz, siz olun suyunuza sahip çıkın temiz su için araştırın ve çocuklarımızin sağlığını riske atmayın…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı