Genel

Damacana mı? Su Arıtma Cihazı mı?

Üretim aşamasından evlerimize gelene kadar damacanadaki sular hangi işlemlerden geçerek evinize kadar ulaşıyor? Damacana bildiğimiz üzere piyasada toplanan geri dönüşüm olarak eski plastik naylon ve sıvı depolama malzemelerinden elde edilen atık malzemleridir. Bu malzemelerden üretilen damacana şişeleri içerisinde kanserojen madde direkt olarak hayatımıza tehlikeli bir şekilde dahil olmaktadır.

Damacana sularının doldurulduktan sonra kullanım süresi 2 haftadır. Siz evinize girdikten sonra iki hafta da tüketebilirsiniz ama sizin evinize kaç haftada ulaşır orası meçhul. Damacana şişelerinde ki suyun ilk günkü tazeliğini koruyabilmesi ve suyun rafta bekleme süresinden dolayı renk değiştirmemesi için ozonla zenginleştirilmiş ibaresi bulunmaktadır.

O zaman daha önce ki yaptığımız açıklamaları düşünmemize bile gerek yok kendisi ozonlu bir su olduğunu ifade etmektedir. Ozon da bildiğimiz üzere saflaştırıcı özelliğe sahip olduğundan dolayı insan vücudunda suyun yararlı kısımlarını silip aksine zararlı hale getirmektedir. Su arıtma cihazı kesinlikle daha sağlıklıdır. Damacana suları belli bir süre beklediğin de suyun dibinde yosun oluşturur bunu çoğunuz gözlemlemişsinizdir. Bu su ne kadar sağlıklı siz söyleyin. Teknolojinin gelişmesiyle beraber artık insanlar su arıtma cihazlarına güvendi ve hemen hemen herkesin evinde bu cihazlardan mevcut. Peki her su arıtma cihazı temiz su artıyor mu? Piyasada bulunan bir çok su arıtma cihazı mevcut almış olmak için almayın her cihaz sağlıklı su artıyor demek yanlış olur.

Özellikle ucuz su arıtma cihazlarından kaçının. 300 400 tlye arıtma cihazı olmaz o sadece kireci ve kötü kokuyu önleyebilir oyda bi arıtma cihazının daha bir çok görevi vardır. Hangi arıtma cihazı kullanmalısınız? Bizim tavsiyemiz Türkiye'de bir ilk yeşil sisteme sahip olan Royal Green su arıtma cihazıdır.

Royal Green özellikle bebekli evlerin vazgeçilmezidir. Çünkü bir suyun ph değeri 7- 8.5 arasında olmalıdır ve Royal Green geliştirdiği filtreler ile 8- 8.5 değerinde ph ile bol mineralli bir su artmaktadır. 8 tane filtre ile suyu 8 aşamada filtreleyerek en temiz suyu bize ulaştırır. 8 aşamalı bu arıtma cihazı sizin için gerekli olan minerali suda tutar ve en son size ulaşan su tatlı ağıza hoş gelen bir tat bırakır.

Damacana mı? Arıtma cihazı mı sorusuna kesinlikle cevabımız su arıtma cihazıdır…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı