Genel

İçim İçim İki Litre Su İçin

Hergün en az iki litre su için çünkü su insan vücudunun en önemli besinidir. Sindirimi kolaylaştırır. Vücudu zinde tutar. Sağlıklı bir insanın günde en az 2 litre su İçmesi gerekir. Çünkü su sağlıktır. Özellikle erkeklerin vücudunun daha çok suya ihtiyacı vardır. O yüzden erkeklerin kızlara oranla daha çok su tüketmesi gerekir.

Kızlar günde 2 litre erkekler ise günde 3 litre su İçmesi gerekir. Havaların ısınmasıyla beraber günlük su ihtiyacı daha da artar. Dil damak kurur ve vücut daha çok su tüketmek ister. Çok su tüketmenin yanı sıra sağlıklı su içmekte çok önemlidir. Çünkü ne yazık ki çesmelesimize ulaşan sular sağlıklı sular değildir. Şebeke sularına karışan kir, kireç, evsel atıklar, sanayinin gelişmesi ile beraber sulara karışan sanayi atıkları, evsel atıklar kaynak sularına bulaşarak musluklarımıza bulaşır. Bu atıklar arıtılmazsa tifo, dizanteri, böbrek kumları ve hatta kansere kadar hastalıklara yol açabilir.

Su hayatımızın her alanın da kullandığımız bir elementtir. Yemekler de içmede, meyve sebze yıkamada, çay da yıkadığımız bulaşıkta her alan da suya ihtiyaç duyarız. Özellikle demliklerde suların ne kadar kireçli olduğunu gözlemleriz. Bu suları insan midesinde düşünün bu kadar kireç demlik delikleri tıkadıgı gibi insan midesini de iflas eder.

Günde 2 litre su için ama sağlıklı su için. Sularınızı mutlaka bir arıtıcı ile arıtın çünkü sağlığın başı sağlıklı su içmekten geçer sakın unutmayın. Sağlıklı günler dileriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı