Genel

İnsan Sağlığı ve Su

İnsan sağlığı için en gerekli faktörlerden biri hiç şüphesiz sudur. Su hayattır dedikleri bir nevi sağlıktır. Su ekmek gibi yemek gibi vazgeçilmez ihtiyaçlarımızdandır. Bir insan su içmeden en fazla iki gün yaşar. Su bizim için bu kadar önemliyken içtiğimiz su ne kadar sağlıklıdır. Kullandığımız Çeşme suları geçmişten günümüze insanların bir sorunu olmuştur.

Özellikle 90lı yıllarda istanbulda Çeşme sularına atık maddelerin karışması sanayinin büyümesiyle beraber denizlere kimyasal atıkların karışması ve çesmelerimize gelmesi insan sağlığını tehlikeye atmıştır. Lağım kokusu kadar kötü bir kokuya sahip olan bu sular içilmez hale gelmiştir.

İnsanlar o günlerden itibaren temiz su arayışına girmişlerdir. Önceleri musluk ağzına takılan yumuşak artıcılar kullanılmış bu sayede suyun koku ve tadı içilecek hale getirilmiştir. Suyun kokusu ve tadı düzenlenince bu suyun yine de sağlıklı bi su olmadığı kanısına varan araştırmacılar tezgah altı artıcıları icat edilmeye başlanmıştır. Arıtma suları maliyetli gelen insanlar damacana sularına yöneldi.

Damacana suları ne kadar sağlıklıydı. Damacanalar doldurulduktan iki hafta sonra tüketilmesi gerekmektedir. Fakat biz dolum aşamasından evimize ulaştığı zaman dilimini bilemeyiz. Kim bilir kaç hafta depolarda bekletiliyor. Damacana suları insan sağlığı açısından en zararlı plastiklerdir. Özellikle evlerinize aldığınız damacana sularını gözlemleyin özellikle belli bir zamanda tüketilmezse dibinin yosun tuttuğunu farkedeceksiniz. Bu suyu içer miydiniz? Kim sağlığını tehlikeye atmak ister ki… Damacana sularının da sağlık açısından tehlikeli olduğunu farkeden insanlar arıtma cihazlarına yöneldiler. Arıtma cihazları da günümüz de çoğaldı ve tartışmasız araştırmaya mecburi hale geldi. Çünkü özellikle ucuz toptan çıkarılan arıtma cihazları genelde Çin malı olup kesinlikle tavsiye etmediğimiz bir cihazdır. Arıtma cihazı alırken araştırın.

Biz size Royal Green su arıtma cihazını tavsiye ediyoruz. Usa markalı bu cihaz insan sağlığı ilk şart olarak düşünerek tasarlanmış son sistem bir cihazdır. 8 filtresi ile suda ki taşı, kumu ilk aşamada filtreler dsha sonra kimyasal atıkları ayrıştırırır sonra rengini kokusunu düzenler başka bir filtrede mineral dengesini tutar ve son olarak saf olan suyu tatlandırarak musluklarınıza tatlı hoş gelen bir tat bırakır. 8.5 ph değeriyle mineralli sağlıklı bir su içmenizi sağlar. Royal Green soft Türkiyede bir ilk olan yeşil teknoloji ile gelistirilmiş bir ters ozmos sistemidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı