Genel

Olmazsa Olmazımız Su

Su insan hayatı için olmazsa olmaz bir besindir. İnsanlık hayatının ilk dönemlerinden beri var olan suya heran ihtiyaç duyarız. İnsan bile bir damla sudan var olmuştur. Allah insanlara çok güzel bir nimet sunmuştur. Yeryüzünün bile 3/4ü sularla kaplıdır.

Allah suyu bizim için değerli kılmıştır. Bizde bu emanete sahip çıkmalıyız. Suyumuzun değerini bilmeliyiz. Ancak teknolojinin gelişmesiyle beraber suların aşırı kirlenmesi insan sağlığını da tehlikeye atmaya başlamıştır. Sanayi atıkları, kimyasal atıklar, evsel atıklar şebeke sularını içilmez hale getirmiştir. Oysa ki günde en az 2 litre su içmeliyiz.

Günde 2 litre su demek 2 litre kireç, kum, atık demektir. Sularımıza sahip çıkamadığımız için şuan içmeye temiz kaynak suyu bulamamaktayız. Su, insanlar için olduğu kadar hayvanlar içinde önemlidir. Mesela balıkların yaşam alanıdır. Diğer canlılar da insanlar gibi suya ihtiyaç duyarlar. Özellikle yaz günleri suya duyulan ihtiyacı başka hiç bir sıvı içecek karşılamaz.

Çay, kahve, kola, meyve suyu konsantre, kafeinli ve gazlı içeceklerdir. Bu tür içecekler suyun yerini karşılamadığı gibi insan sağlığı için de tehlikelidir. Suyun saflığını hiç bir içecek vermez. Sağlığımız için temiz su içmeliyiz. Damacana sularına da güvenmeyin. Onlar geri dönüşüm plastiğidir. İçinde konsorejen madde bulundurur. Damacana sularının tüketim süresi çok kısadır ve dolup evimize ulaşana kadar geçen süre zaman alır.

En sağlıklı su arıtma sularıdır. Her evde bulunması gereken arıtma cihazlarını seçerken de Seçici olunması gerekir. Çin malı ucuz ürünler tercih etmeyiniz su sizin sağlığınız demektir. Ph seviyesi 8 ve 8.5 olan arıtma cihazları ve mineral dengesini koruyan bir cihaz tercih edin. Su sağlıktır, sağlık sudur…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı