Genel

Susuz Bir Hayat Düşünülemez

Su kilo vermede sihirli bir iksir gibidir. Bol su tüketimi kilo kaybına yardımcı olur. Su iştahı bastırır, vücudun depolanmış yağını metobolize eder. Yapılan bir çok çalışma su içme yağ depolarının azalmasının sağlandığını gözler önüne seriyor. Böbrekler yeterli su olmadığında işlevini yerine getiremez ve bu durum ciddi böbrek rahatsızlıklarına sebebiyet verir. Özellikle az su tüketen kişilerde yoğun karın ağrısı görülür bunun sebebi az su tüketimi sebebiyle böbreklerin kum ve taş üretmesidir.

Karaciğerin yorumlası ve yağlanması da az su tüketimine bağlıdır. Karaciğer depolanmış yağların enerjiye çevrilmesinde çok önemlidir. Eğer bu işlevi yerine getiremezse vücutta ki yağları atamaz ve kilo kaybı mümkün olmaz. Vücudu su tutmaya yatkın olan bir insan su tüketimlerini azaltır bu yanlıştır. Vücut suyun yokluğunu anlar ve su tutma işlemi gerçekleşerek hızlı bir şekilde vücudun su kaybına sebep olur. Su vücudun hücre dışı yerlerinde depolanmaya başlar buda eller,ayaklar,bacaklarda şişkinlikler meydana gelir. Bu şişkinliklere de ödem denir. Bunu engellemenin tek yoluda sudur. İnsan vücudu sodyumu bazı durumlarda tolere eder fakat fazla tuz tüketimi mevcutsa bunu atmak için suyu vucutta tutmaya çalışır. Bu gereği olamayan tuzdan su sayesinde kurtulunur.

Su tüm organlar için faydalıdır. Su ayrıca kaslarda kasılmaya yardımcı olur. Diyet sonrasi sarkan deri toparlanmasına su yardımcı olur. Cilt rengi temiz yağsız ve ışıl ışıl olur. Su vücuttaki dışarı atılması gereken maddeleri dışarı atar. Kabızlıkla gelen problemleri su çözer zaten kabızlık az su tüketimi sebebiyle meydana gelen bir rahatsızlıktır. Vucutta yeterli su olmazsa vücut işlevlerini yerine getiremez.

Vücudun en önemli ihtiyacı sudur. Suya olan ihtiyaç bu kadar fazlayken günlük su tüketiminizi arttırın. Vücut ihtiyacı olan suyu aldığında mükemmel bir denge sağlar ve endoklin salgısının fonksiyonu artar. Depolanan suyun atılmasına yardımcı olur. Neredeyse hep hayatımızda olan açlık durumu su ile azalır. Suyun yeri ve önemi bu kadar fazlayken suyun vücudumuzun dengesini bozmaması ve aşırı kilo almayı engellemek için bol bol su tüketin…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı