Genel

Susuz Bir Hayat Düşünülemez

Su hayatımız da büyük bir rol oynar. Yemeklerimizde, içtiğimiz su, yıkadığımız sebze ve meyveler de hayatımızın her alanın da suya ihtiyaç duyarız. Ne kadar çok su tüketirsek o kadar zinde oluruz. Suyun birçok faydası vardır. Özellikle diyet yapan insanlar için bol su tüketimi önerilir.

Su tokluk hissi verir. Yemekten 15 dakika önce içilen su midede de tokluk hissi vererek az yemeyi sağlar. Spor yapan kişiler de çok terleyerek su kaybeder, kaybedilen bu suyu takviye etmek için bol su içilmesi gerekir. Özellikle erkeklerin günde 3.5 bayanların ise 2.5 litre su İçmesi gerekir çünkü erkeklerin suya bayanlardan daha çok ihtiyacı vardır. Hızlı kilo alıp verişinde de vücudun sarkması sonucunda oluşan kötü görüntüyü gidermek için bol su tüketmek gerekir. Daha dünyaya gelmeden suya ihtiyaç duyarız.

Anne karnında bir bebeği düşünün yaşam alanı sudur. Bundan dolayı anne günde 2 litre su içmelidir. Ne kadar su içerse bebek o kadar konforlu büyür. Özellikle hamileler ayakların ellerin şişmesinden şikayet ederler, bunun sebebide az su tüketimidir. İdrar yolu enfeksiyonları da az su tüketimi nedeniyle meydana gelir, mide ağrıları, böbrek kumları da az yada sağlıksız su tüketiminden kaynaklanır. Sağlıksız su dediğimiz su ise şebeke sularıdır. Malesef musluklarımıza gelen sular içmeye elverişli sular değillerdir.

Sulara karışan bakteriler, sanayi atıkları, şebeke sularına karışan kimyasal atıklar suları musluklara taşıyarak insan sağlığını tehlikeye atarlar. Özellikle evlerimizde demliklerimiz kireçten gözükmez. Demliği mideniz olarak düşünün sonuç felaket… İçtiğimiz sular da Seçici ve araştırmacı olmalıyız sağlık elden giderse hiç bişey geri getirmez. Sağlıklı iken sağlığımızın kıymetini bilmeliyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı