Genel

Alkali Suyun Faydaları

Alkali suyun faydaları en çok tartışılan konulardan birtanesidir. Peki alkali su nedir? Alkali su, basitçe, vücuttaki toksinleri etkisiz hale getiren ve vücudu temizleyen bir yapıya sahip ve sağlık için de büyük artıları olduğu biliniyor. Hücre yenilenmesi de sağlıyor. İçilen suyun kalitesini arttırmak hastalıklara karşı da koruma sağlıyor. Bunu destekleyen sonuç şu ki; hastalıkların büyük bir kısmının içilen sulardan kaynaklandığıdır. Bu açıklamayı da Dünya sağlık örgütü yapmıştır.

Musluk suyu tüketenleri belki biraz irite edebilecek bir açıklama da şu ki; musluk suyu tüketmek, hastalıklara hedef göstermek anlamına geliyor. Bazı zararlı maddeler ve klor içeren musluk suları, vücudun ihtiyaç duyduğu mineralleri sağlama konusunda yetersiz kalabiliyor. Alkali su romatizmal hastalıklara iyi gelir. Kronik rahatsızlıkların başlamasını büyük ölçüde engeller. Yaşlanmayı geciktirir ve cilt problemlerinin meydana gelmesini engeller. Sudaki oksijen seviyesini yükseltir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücutta stoklanan yağ hücrelerinin parçalanmasına ve kilo kaybına yardımcı olur. Antioksidan etki sağlayarak zararlı maddelerin atılmasına yardımcı olur.

Alkali su içmenin faydaları arasında vücudun PH dengesinin korunmasına yardımcı olması ve bedene zindelik vermesi de sayılabilir. Alkali sudan en yüksek faydayı sağlamak için bu suyu doğru tüketmek gerekir. Alkali suyu sağlık bulmak ve fazla kilolarınızdan kurtulmak için içecekseniz, öğün aralarında acıktığınızda tüketebilirsiniz. Yemek yerken su içmenin sindirime olumsuz etkisi olduğunu söyleyen uzmanlar, suyun da öğün aralarında tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.

Alkali suyun ph değeri yüksektir. Sağlıklı su alkali seviyesi yüksek olan sudur. Sağlığınızı düşünüyorsanız alkali su tüketin…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı