Genel

İnsan ve Su

Bilim insanları Dünya'daki hayatın suda başladığını düşünmektedir. Su moleküler yapısı oldukça basit ve bol bulunan bir madde olmasına rağmen belirli koşullarda diğer bileşiklerden oldukça farklı davranışlar sergiler. Örneğin katı (buz) hâldeki su sıvı hâldeki suyun üzerinde yüzer.

Dünyadaki hemen hemen tüm diğer bileşiklerde ise katı faz sıvı fazdan yoğundur ve katı fazdaki bileşik batar. Suyun bu özelliğin bazı avantajları vardır. Örneğin soğuk bir bölgede göl yüzeyini kaplayan buz tabakası yalıtıcı görevi görür ve dipteki hayatı korur. Buzun çökmesi durumunda canlılar şiddetli soğuğa maruz kalacağından hayatlarını devam ettirmeleri imkansız hâle gelecektir. Su yanıcı bir madde değildir. Bu özelliği nedeniyle ateş söndürücü olarak kullanılır. Fakat suyun bileşimindeki Oksijen yakıcı bir gazdır, Hidrojen ise yanıcı bir gazdır. Oksijen ve hidrojen birleşerek söndürücü olan suyu oluşturur. H2O saf suyu temsil eder, saf suya tabii en yakın örnek yağmur suyudur.

Saf su canlılar için içilebilir su değildir, insanlara yararı yoktur. Suyun akışkan olması dışında insanlar ve canlılar için içinde taşıdığı mineraller çok önemlidir. Canlıların içmesi gereken suda mineral olması gerekmektedir. Yağmur suyu yani saf su, yağdıktan sonra toprağa düşünce toprağın yapısındaki mineralleri toplar, yeryüzünde bu yağmur suları bir akarsu oluşturur bu içilebilir bir sudur. Genelde toprak altındaki suları kirleten bina yapılaşmaları, sanayiden, insan hayat alanından vs uzak sağlığa uygun olması için çok yüksek yerlerde, dağlardaki akarsu ya da tabii su kaynağı bulunup buralara su doldurma tesisi yapılır, bu tabii mineralli sular şişelenip marketlerde "tabii kaynak suyu" olarak satılır. Her bölgedeki toprakta mineraller ve oranları farklıdır, bu yüzden suyun faydaları bölgelere göre değişebilir. Bu tür suyu kirleten faktörler varken Çeşme suları içmek mümkün değildir. Bundan dolayı insanlar temiz ve sağlıklı su arayışına girmişlerdir. Gelişen teknolojiyle beraber insanlar temiz su arıtan cihazlar piyasaya sunmuslardır. Peki her cihaz temiz su üretir mi? Piyasada bir çok arıtma cihazı varken hangisini secmelisiniz?

Bi teklifimiz var… Royal Green tam da aradığınız bir ürün. Güvenilir Usa markasına sahip olan ürünümüz Türkiyede bir ilk yeşil teknolojiye sahip olma özelliği taşımaktadır. 8 filtresi ile suya karışan kimyasalları,tortuları, çöpsel ve evsel atıkları sudan ayrıştırarak bize ulaştırır. Bu ayrıştırma işlemini yaparken insan vücudu için gerekli olan minerali suyla beraber musluklarımıza taşır. Filtre değişimleri ve bakımı 7/ 24 ulaşabileceğiniz personel sistemiyle çalışan Royal green her geçen gün büyümekte ve gelişmektedir. Tek hedefimiz herkesin evine ulaşıp sağlıklı su icmelerini sağlamaktır. Sağlıklı yaşam uzun ömürlü yaşamdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı