Genel

Sağlık İçin Su İçin

En önemli yaşam göstergesi sudur. Su olmadan, insan vücudu yaşamsal faaliyetlerini sürdüremez. Yani sağlıklı olmak için su tüketmek gerekir. Bi insan yemek yemeden 40 gün yaşayabilir fakat su içmeden 3 veya 4 gün ayakta kalabilir. Yani su olmazsa yaşam olmaz.

Su, besinlerin sindirimi ve hücrelere taşınmasında metobolizma sonucu oluşan zararlı madde taşınmasında, sindirim sisteminin düzenli çalışmasında, cildin nemlenmesinde, selulit tedavisinde, beyin fonksiyonların da, stres, gerginlik depresyonun azalmasına yardımcı olur. Günde içilen 10 bardak su zayıflamaya yardımcı olur. İnsanlar su ihtiyaçlarını içeceklerden, besinlerden ve metebolizma olmak üzere 3 kaynaktan sağlar.

Günlük sıvı tüketiminin fazla olması su tüketiminin de yeterli olması aynı anlama gelmez. Özellikle gün içinde çok fazla kafeinli içecek tüketenler, bunlarla su ihtiyacını giderdiklerini düşünürler fakat hiç biri suyun yerini tutmaz ve susuzluğu gidermez. Aksine bu içecekler vücuttan suyun atılmasına sebep olur.

Sabah kalktığınız da, kahvaltı da, işe giderken, öğlen yemeğinde, akşam yemeğinde her an su içmeliyiz. Özellikle spor yaparken bol su tüketmeliyiz. Suyunuzu her an görebileceğiniz bir yere koyunuz, susama hissini beklemeden su tüketmeye özen gösteriniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı